Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031010203
Gruodis
    2020     
Naujienų prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji

Savivaldybės informacija

Šiandien įvyko virtualus Lietuvos Respublikos Seimo laikinosios Dzūkijos bičiulių parlamentinės grupės ir Pietų Lietuvos savivaldybių merų susitikimas  dėl bendradarbiavimo krypčių.

Susitikime buvo išklausyta ir aptarta Pietų Lietuvos savivaldybių merų informacija apie jų prioritetus 2021–2024 metams, lūkesčiai Seime svarstant ir priimant 2021 metų valstybės ir savivaldybių biudžetą, lūkesčiai teisėkūros srityje.


Skaityti toliau >
2020-12-04

Šiandien įvykusiame Lietuvos Šv. Jokūbo kelio savivaldybių asociacijos ataskaitiniame rinkiminiame susirinkime jos prezidentu išrinktas Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas, valdybos pirmininku – Varėnos rajono meras Algis Kašėta. Išrinkta ir nauja 9 narių valdyba. Algirdas Vrubliauskas ex oficio tampa ir Europos Šv. Jokūbo kelio federacijos viceprezidentu.


Skaityti toliau >
2020-12-04

Mikalavo kaimo bendruomenė „Šilaičiai“ už pilietiškumą 2020 metais kartu su Alytaus rajono savivaldybe sprendžiant Covid-19 sukeltas problemas apdovanota Vidaus reikalų ministerijos padėka.


Skaityti toliau >
2020-12-04

Artėja džiugesio ir vilties kupinos gražiausios metų šventės – šv. Kalėdos. Šiais metais jos bus kitokios – be susibūrimų, šurmulio, ramesnės ir jaukesnės – bet ne mažiau laukiamos. Alytaus rajono savivaldybė kviečia gyventojus, bendruomenes, įstaigas, įmones šventiškai papuošti savo aplinką.


Skaityti toliau >
2020-12-04

Siekiant užtikrinti Alytaus rajono savivaldybės ilgalaikės plėtros strategijos tęstinumą, Alytaus rajono savivaldybė kviečia rajono gyventojus susipažinti su Strateginio plėtros plano 2021–2028 m. santrauka. Joje pateikta informacija apie esamą situaciją, identifikuoti SPP prioritetai, uždaviniai ir priemonės.


Skaityti toliau >
2020-12-04

Nuo 2020 m. gruodžio 7 dienos įsigalios naujas priemiestinių autobusų eismo tvarkaraštis:


Skaityti toliau >
2020-12-03

Alytaus rajono savivaldybės vadovai dalyvavo virtualioje Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos Apskritojo stalo konferencijoje, skirtoje pasidalinti patirtimi apie Lietuvos ir Prancūzijos  siekį  kurti išmaniuosius miestus bei regionus.


Skaityti toliau >
2020-12-03

Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija 2020 m. lapkričio 30 d. paskelbė 2021 m. kvietimą teikti paraiškas sporto projektams, finansuojamiems Sporto rėmimo fondo lėšomis.


Skaityti toliau >
2020-12-03

Mobiliąją programėlę KoronaStopLT, sukurtą koronaviruso (COVID-19) plitimo prevencijai, Lietuvoje jau atsisiuntė beveik 130 tūkst. žmonių, t. y. daugiau nei 4 proc. Lietuvos gyventojų. Ir nors didėjantis programėlės vartotojų skaičius džiugina, specialistų teigimu, apčiuopiamą teigiamą rezultatą programėlė galėtų duoti tuomet, jei ja naudotųsi bent 60 proc. šalies gyventojų. Ministerija ragina gyventojus atsisiųsti šią programėlę.


Skaityti toliau >
2020-12-03

Atsižvelgiant į nepalankią koronaviruso (COVID-19) epidemiologinę situaciją Lietuvoje, Vyriausybės nutarimu bus įvestos griežtesnės karantino sąlygos – sumažintas leidžiamas besibūriuojančių žmonių skaičius, uždraustas prekybos centruose dirbančių laikinų prekybininkų darbas. Taip pat, siekiant apriboti prekybos vietų lankytojų srautus, rekomenduojama atsisakyti trumpalaikių pardavimų skatinimo priemonių.


Skaityti toliau >
2020-12-03

Įsteigus Alytaus regiono plėtros tarybą, penkių savivaldybių vadovai ir specialistai nuotoliniuose susitikimuose aktyviai svarsto tarpsavivaldybinio bendradarbiavimo galimybes ir sritis. Alytaus, Lazdijų, Varėnos rajonų, Druskininkų ir Alytaus miesto savivaldybių merų, vicemerų, administracijų direktorių, jų pavaduotojų, specialistų jau aptartas galimas bendradarbiavimas socialinių paslaugų teikimo, turizmo plėtimo, transporto optimizavimo srityse.


Skaityti toliau >
2020-12-02

Gyventojams savo veiklą būtina įteisinti tuomet, kai ji atitinka individualios veiklos požymius, t. y. kai atsiranda veiklos tęstinumas, komercinės naudos siekimas, savarankiškumas, taip pat motyvas bei galimybės sandorius sudaryti ir ateityje. Pavyzdžiui, jei žmogus vieną kitą kartą parduoda jam nebereikalingą, tačiau dar tinkamą naudoti daiktą – drabužius, baldus, buitinę techniką ir pan., tai tokia veikla nelaikytina individualia veikla, o tik turto pardavimu.


Skaityti toliau >
2020-12-02

Artėjant gruodžio 11-ajai – datai, kai prieš 103 metus Lietuvos Taryba pasirašė labai svarbų dokumentą, Gruodžio 11 d. Deklaraciją – Europos Parlamento narys prof. Liudas Mažylis kviečia į virtualią parodą. „Šie vos daugiau nei šimtmečio įvykiai buvo pagrindas Lietuvos valstybės atkūrimui, – pristatydamas virtualią parodą „1917 m. gruodžio 11 d. Deklaracija – žingsnis link Vasario 16-osios Akto“ teigia prof. L. Mažylis. – Radiniai Vokietijos archyvuose atspindi aplinkybes, kaip buvo priimtas vienas iš svarbiausių Lietuvos Tarybos dokumentų“.


Skaityti toliau >
2020-12-02

Alytaus rajono smulkieji augintojai, gamintojai, perdirbėjai ir pardavėjai, norintys prekiauti tiesiogiai, bus skelbiami žemėlapyje, kuriame pirkėjas galės lengviau surasti pageidaujamą produktą. Trumposiose maisto tiekimo grandinėse jau skelbiami Alytaus rajono smulkūs gamintojai, dar panoro dalyvauti 30 rajono ūkininkų, amatininkų, gaminančių produktus.


Skaityti toliau >
2020-12-01

Alytaus rajono savivaldybė ir Kultūros centras kviečia rajono gyventojus didžiąsias metų šventes pasitikti šventiškai. Puoškite savo namus bei aplinką kūrybiškai, išradingai ir dalyvaukite Alytaus rajono savivaldybės kultūros centro organizuojamame eglutės žaisliuko konkurse „Pasakiškos Kalėdos“. Pačių originaliai pagamintų žaisliukų lauksime iki gruodžio 12 d. Kultūros centre (Pulko g. 21, Alytus), o nugalėtoją paskelbsime gruodžio 29 d.


Skaityti toliau >
2020-12-01

Šiais metais užsivėrus galimybei keliauti užsienio šalyse, daugiau žmonių atrado keliones po Lietuvą. Dalis keliautojų pažintinių kelionių maršrutus planuoja patys, ieško informacijos interneto svetainėse, socialiniuose tinkluose, kiti mieliau užsuka į turizmo informacijos centrus, tikėdamiesi gauti koncentruotą informaciją su rekomendacijomis apie lankytinus objektus, paslaugas ar pramogas iš specialistų. Dažnai žmonės čia atranda visiškai naujas vietas poilsiui. Reprezentacinės nuotraukos, galimybė pamatyti objektus 360 laipsnių kampu, interaktyvūs žaidimai – tai, ko ieško keliautojai, o pamatę dažnai užsinori sužinoti daugiau ir gyvai aplankyti vieną ar kitą objektą. Siekiant inovatyviais sprendimais praturtinti Alytaus turizmo informacijos centrą ir jį padaryti patrauklesnį keliautojams, Alytaus turizmo informacijos centro darbuotojai įgyvendino projektą „Turizmo paslaugų kūrimas ir tobulinimas (Inovatyvus Alytus) “.


Skaityti toliau >
2020-12-01

Vilma ir Vidmantas Jurčiukoniai nuolat tobulina jau ir taip atrodo išpuoselėtą savo namų aplinką Alytaus seniūnijos Raudonikių kaime. Sutuoktiniams vis kyla naujų idėjų, kurios nepaleidžia tol, kol neįgyvendina. Reikia padaryti dar tą ir tą, o čia jau reikia pakeisti, čia persodinti – vardija darbus Vilma ir Vidmantas, kurie šiais metais dalyvavo Alytaus rajono aplinkos tvarkymo konkurse. Šalia namų yra viskas, ko reikia aktyvų poilsį mėgstančiai šeimai. Grįžus į namus dukrai Austėjai ir sūnui Tadui, atvažiavus draugams, sporto aikštelėje verda emocijos ir sportinis azartas, o poilsiui – skirta išskirtinio dizaino, tvarkant aplinką susidariusioje kalvoje įrengta pirtis su poilsio kambariais. Tęsiame pažintį su rajono gyventojais, šiais metais atvėrusiais savo namų vartus ir parodžiusiais tai, ką sukūrė. Žvilgtelėkime į Vilmos ir Vidmanto Jurčiukonių sukurtą aplinką. 


Skaityti toliau >
2020-11-30

Prie Punios piliakalnio esanti žvejų ir vandens transporto pramogų entuziastų pamėgta Nemuno pakrantė bus apsaugota nuo ardymo, taip pat bus įrengta kaip poilsio vieta puniškiams bei istorinės gyvenvietės lankytojams.


Skaityti toliau >
2020-11-30

Karantinui stipriai apribojus visuomeninį gyvenimą išryškėjo auganti vienišumo problema, todėl Jaunieji maltiečiai, Maltos ordino pagalbos tarnybos bendruomenė jungianti savanoriaujantį jaunimą, nusprendė ieškoti galimybių, kaip spręsti šią sparčiai didėjančią problemą.


Skaityti toliau >
2020-11-30

Įsibėgėjus rudeniui Alytaus rajono seniūnijose žemdirbių ir bendruomenių šventėse skambėdavo muzika ir dainos. Deja, šiais metais tradiciją tapusius renginius pristabdė karantinas.


Skaityti toliau >
2020-11-28

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda šiandien, pradėdamas Alytaus regionui skirtą darbo dieną, nuotoliniu būdu susitiko su šio regiono savivaldybių merais ir Europos Komisijos nariu Virginijumi Sinkevičiumi. Susitikimo metu daug dėmesio skirta Europos Sąjungos Žaliajam kursui ir galimybėms Alytaus regione diegti aplinką tausojančius sprendimus.


Skaityti toliau >
2020-11-27

Šis penktadienis Alytaus rajono Miroslavo ir Daugų gimnazijų pradinukams buvo neįprastas. Su jais bendravo Lietuvos Respublikos Prezidento žmona Diana Nausėdienė, mokiniai dalyvavo Valstybės pažinimo centro edukacijose „Mažieji tyrinėtojai“.


Skaityti toliau >
2020-11-27

Šalyje tebesitęsiant karantinui,  Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejus ir Nacionalinis saugomų teritorijų lankytojų centras kviečia apsilankyti virtualiai.


Skaityti toliau >
2020-11-27

Perpumpavimo stoties pastatas (unikalus Nr. 3397-9010-0019, paskirtis – negyvenamoji, bendras plotas 28,19 kv. m, pastatas plytų mūro, 1 aukšto, pastatytas 1979 m., pažymėjimas plane 1H1p) ir jam priskirtas 0,1575 ha žemės sklypas (unikalus Nr. 4400-5059-9663, kadastro Nr. 3338/0003:185), esantys Alyvų g. 1A, Miroslavo k., Miroslavo sen., Alytaus r. sav. (toliau – turtas). 


Skaityti toliau >
2020-11-27

Kas dvejus metus Alytaus rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus darbuotojai atlieka traktorių, savaeigių ir žemės ūkio mašinų bei jų priekabų techninę apžiūrą Alytaus rajono ir miesto teritorijose. Šiais metais techninė apžiūra pagal suplanuotą grafiką yra baigta. Tačiau ūkininkai, nespėję užregistruoti technikos, gali kreiptis dėl papildomos patikros.


Skaityti toliau >
2020-11-26

Punios kaimo visuomeninė organizacija „Punios ainiai“ įgyvendino projektą „Viešųjų erdvių sutvarkymas ir pritaikymas bendruomenės poreikiams“. Už skirtas lėšas įsigijome mobilią palapinę, skirtą lauko renginiams ir edukacijoms, vaikų žaidimų aikštelei nupirkome dvejas sūpynes ir suoliuką, erdvę prie Punios seniūnijos administracinio pastato papuošėme metaliniu gėlių stovu su svyrančių gėlių kompozicijomis.


Skaityti toliau >
2020-11-26

Lapkričio 16-22 dienomis Alytaus miesto ir rajono keliuose policijos pareigūnai organizavo tikslines prevencines priemones, skirtas užkardyti naudojimąsi mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant. Per visą vykdytų priemonių laiką 10 Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato ekipažų, kurie viešo ir neviešo patruliavimo metu stebėjo transporto priemonių vairuotojus, buvo užfiksuota 72 pažeidimai (naudojimosi mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant). Asmenims buvo surašyta 60 administracinių nusižengimų protokolų ir 12 – juridiniams asmenims.


Skaityti toliau >
2020-11-26

Alytaus rajono savivaldybė kviečia gyventojus, ypač Daugų seniūnijos, teikti pasiūlymus, kaip papuošti ties Daugų miestu įrengtą žiedinę sankryžą.


Skaityti toliau >
2020-11-25

Penkių Dzūkijos regiono savivaldybių deleguoti atstovai pasirašė Alytaus regiono plėtros tarybos steigimo sutartį ir nuostatus. Interviu su Alytaus rajono savivaldybės meru Algirdu Vrubliausku.


Skaityti toliau >
2020-11-25

Atsižvelgdama į nepalankią koronaviruso (COVID-19) epidemiologinę situaciją Lietuvoje ir pasaulyje, Vyriausybė trečiadienį nusprendė pratęsti šalyje galiojantį karantiną iki gruodžio 17 d. Ministrų kabinetas taip pat pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymui nuo 2020 m. gruodžio 10 d. leisti muziejų ir galerijų lankymą ne didesnėmis nei 2 žmonių grupėmis. Taip pat bus leidžiamos ekskursijos, kai jose dalyvauja ne daugiau nei 2 asmenys, išskyrus šeimos narius.


Skaityti toliau >
2020-11-25

Panemuninkėlių kaime apie 13 val. užsidegė iš lenkų įmonės „Duon“ dujovežių, pildant talpas, nutekėjusios dujos. Gaisrą likviduoja Alytaus ugniagesių pajėgos. Kol kas apie nukentėjusius žmones žinių nėra.


Skaityti toliau >
2020-11-25

Lietuvoje veikiančios nevyriausybinės organizacijos (NVO) jau gali nesunkiai, greitai ir, svarbiausia, nemokamai įregistruoti NVO statusą Registrų centre. Šis statusas leis ne tik lengviau identifikuoti visuomenės labui veikiančias asociacijas, labdaros ir paramos fondus ar viešąsias įstaigas, bet ir turėti tikslesnius duomenis apie šalyje veikiančias nevyriausybines organizacijas ir taip užtikrinti efektyvesnį valstybės politikos formavimą, stiprinant nevyriausybines organizacijas.


Skaityti toliau >
2020-11-25

Nekilnojamąjį turtą (NT) pardavę gyventojai pajamų mokestį turi mokėti tada, kai NT parduoda brangiau nei įsigijo ir neišlaikė jo nuosavybėje 10 metų. Mokestis skaičiuojamas nuo skirtumo tarp pardavimo ir pirkimo kainos. NT pardavimo pajamos apmokestinamos 15 arba 20 proc. pajamų mokesčio tarifu.


Skaityti toliau >
2020-11-25

Alytaus rajono savivaldybei pareiškė padėką vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė. Padėka skirta už aktyvų bendradarbiavimą ir reikšmingą indėlį į regioninę plėtrą 2014–2020 m. sėkmingai įgyvendinant Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos finansuojamus infrastruktūros projektus.


Skaityti toliau >
2020-11-25

Šių metų Lietuvos mažojoje kultūros sostinėje Simne dėl karantino renginiai nevyksta, bet statybos darbai – pačiame įkarštyje. Tvarkomas Pavasario gatvės kvartalas, atnaujinami Simno gimnazijos stadionas ir Simno bažnyčios presbiterija, o Komisaruvkos kaime renovuojamas daugiabutis, kuriam vasarą vėjas buvo nuplėšęs stogą.


Skaityti toliau >
2020-11-24

Alytaus rajono savivaldybės administracija baigė įgyvendinti projektą Nr. 10.1.3 ESFA R 920 11 0005 „Paslaugų ir asmenų aptarnavimo kokybės gerinimas Alytaus rajono savivaldybėje“. Projekto tikslas – padidinti gyventojų pasitenkinimą Alytaus rajono savivaldybės administracijos teikiamomis administracinėmis ir viešosiomis kultūros paslaugomis bei asmenų aptarnavimu.


Skaityti toliau >
2020-11-24

Alytaus rajono visuomenės sveikatos biuras kviečia moksleivius dalyvauti konkurse „Prakalbink istorijos herojus – tapk kalendoriaus bendraautoriumi".


Skaityti toliau >
2020-11-24

 

Galime niurzgėti, kad greitai temsta, kad mažai saulės, kad žolė ne žalia, kad gėlės nežydi, bet gal geriau džiaugtis, kad turime daugiau laiko knygai, šeimai, planuoti pavasario darbus. O gal gėlyną atnaujinti ar naują įrengti, o gal poilsio vietą galima būtų pastatyti anoje kiemo vietoje? Ką manote? Siūlome paspalvinti vakarus nuotraukomis, kuriose daug žydinčių gėlių, žolė žalia, žalia, ir pasižvalgyti po kaimynų kiemus – tų, kurie šiemet dalyvavo Alytaus rajono aplinkos tvarkymo konkurse. Galbūt pasisemsite idėjų, o kitais metais susigundysite ir dalyvauti konkurse? Taigi jūsų dėmesiui Rūtos ir Gedimino Ruminų sodyba Kalesninkų kaime.


Skaityti toliau >
2020-11-24

Mokyklos pastatas (unikalus Nr. 3393-5013-0019, paskirtis – mokslo, bendras plotas 633,73 kv. m, pastatas rąstinis, 1 aukšto, pastatytas 1935 m., pažymėjimas plane 1C1m) ir jam priskirtas 0,3311 ha žemės sklypas (unikalus Nr. 4400-5105-3568, kadastro Nr. 3373/0009:619), esantys Domantonių g. 27, Venciūnų k., Alovės sen., Alytaus r. sav. (toliau – turtas).


Skaityti toliau >
2020-11-24

Kultūros namų pastato dalis (608/1000 dalys, unikalus Nr. 3397-5011-9016, paskirtis – kultūros, bendras plotas 1439,17 kv. m, pastatas plytų mūro, 2 aukštų, statybos metai 1975 m., pažymėjimas plane 1C2p), dūmtraukio (kiti inžineriniai statiniai) dalis (608/1000 dalys, unikalus Nr. 3397-5011-9027, statybos metai 1975 m.) ir jiems priskirta 0,2186 ha dalis žemės sklypo (unikalus Nr. 4400-5109-2167, kadastro Nr. 3365/0003:702), esantys Vytauto g. 5, Ūdrijos k., Krokialaukio sen., Alytaus r. sav. (toliau – turtas).


Skaityti toliau >
2020-11-24

Butas (buto Nr. 2, unikalus Nr. 3394-0006-1012:0002, paskirtis – gyvenamoji (butų), bendras plotas 41,68 kv. m, 2 kambarių, 1 aukšte, pastato, kuriame yra butas, unikalus Nr. 3394-0006-1012, pažymėjimas plane 1A1m, pastatytas 1940 m.), ½ ūkinio pastato (unikalus Nr. 3394-0006-1023, paskirtis – pagalbinio ūkio, užstatytas plotas 34,00 kv. m, pastatas iš plytų mūro, 1 aukšto, pastatytas 1961 m., pažymėjimas plane 2I1p) ir ½ ūkinio pastato (unikalus Nr. 3394-0006-1034, paskirtis – pagalbinio ūkio, užstatytas plotas 27,00 kv. m, pastatas iš plytų mūro, 1 aukšto, pastatytas 1989 m., pažymėjimas plane 3I1p) ir jiems priskirta 0,0365 ha dalis žemės sklypo (unikalus Nr. 4400-1050-3507, kadastro Nr. 3305/0001:157), išnuomojama, esantys Vytauto g. 54, Daugų m., Daugų sen., Alytaus r. sav. (toliau – turtas).


Skaityti toliau >
2020-11-24

Kultūros namų pastato dalis (32/100 dalys, unikalus Nr. 3396-2024-7010, paskirtis – kultūros, bendras plotas 542,38 kv. m, pastatas plytų mūro, 2 aukštų, statybos metai 1962 m., rekonstravimo metai 1986 m., pažymėjimas plane 1C2p) ir jam priskirta 0,0330 ha dalis žemės sklypo (unikalus Nr. 4400-5081-0160, kadastro Nr. 3375/0002:426), esantys Draugystės g. 2, Verebiejų k., Simno sen., Alytaus r. sav. (toliau – turtas).


Skaityti toliau >
2020-11-24

Mokyklos pastatas (unikalus Nr. 3399-1012-3018, paskirtis – mokslo, bendras plotas 2096,17 kv. m, pastatas iš gelžbetonio plokščių, 2 aukštų, pastatytas 1991 m., pažymėjimas plane 1C2b), kiti inžineriniai statiniai, priklausantys pastatui unikalus Nr. 3399-1012-3018: vandentiekio bokštas (fiziškai pažeistas, unikalus Nr. 3399-1012-3029, paskirtis – kiti inžineriniai statiniai), kiemo aikštelė (unikalus Nr. 3399-1012-3034, paskirtis – kiti inžineriniai statiniai, iš asfalto, plotas 870,00 kv. m), šaligatvis (unikalus Nr. 3399-1012-3048, paskirtis – kiti inžineriniai statiniai, iš betono trinkelių, plotas 412,00 kv. m) ir jiems priskirtas 1,1080 ha žemės sklypas (unikalus Nr. 4400-4905-3209, kadastro Nr. 3368/0010:413), esantys Mokyklos g. 4, Norgeliškių k., Punios sen., Alytaus r. sav. (toliau – turtas)


Skaityti toliau >
2020-11-24

Lapkričio 23-oji – Lietuvos kariuomenės diena. 1918 metų vasario 16-ąją buvo paskelbtas Lietuvos Nepriklausomybės aktas, o tų pačių metų lapkričio 23 dieną – sukurta Lietuvos kariuomenė.

Gerbiamieji kariai, šauliai, partizanai! Jūs esate Lietuvos laisvės gynėjai ir sergėtojai.

Kariuomenės dienos proga nuoširdžiai sveikinu jus, saugančius Tėvynės laisvę ir nepriklausomybę, Lietuvos valstybingumą.

Sveikinu ir jūsų artimuosius, šeimų narius, nes jų meilė ir tvirtybė padeda vykdyti jums patikėtą misiją.

Visiems linkiu palaiminto taikos meto, tvirtybės, tikėjimo ir ryžto.

Alytaus rajono bendruomenės vardu -

Algirdas Vrubliauskas,

savivaldybės meras


Skaityti toliau >
2020-11-23

Šiandien Alytaus rajono savivaldybėje su jos vadovais susitikęs „SOS vaikų kaimų Lietuvoje“ draugijos atstovas Saulius Šerėnas aptarė Pivašiūnų vaikų dienos centro perspektyvas, Pivašiūnų gimnazijoje naudojamų patalpų problematiką.


Skaityti toliau >
2020-11-23

Taip tvirtina šiandien Alytaus rajono savivaldybėje apsilankiusi Vokietijos savidraudos fondo ir pasėlių draudimo lyderės Europoje VEREINIGTE HAGEL atstovybės Lietuvoje, kitaip žinomos kaip „VH Lietuva“,  Pietų Lietuvos regiono draudimo vadovė Liudmila Vilkienė.


Skaityti toliau >
2020-11-23

Tebesitęsianti koronaviruso pandemija ir dėl jos paskelbtas karantinas didina įtampą darbo rinkoje. Nemaža dalis darbuotojų patiria stresą ir išgyvena nerimą dėl savo darbo vietos bei nežino, ką reikėtų daryti, jeigu darbe taptų nereikalingas. Išeičių tikrai yra, tik svarbu žinoti savo teises ir laiku kreiptis pagalbos.


Skaityti toliau >
2020-11-23

Informuojame, kad Alytaus rajono savivaldybėje (seniūnijose) nuo gruodžio 1 d. iki gruodžio 4 d. priimamos kiaulių laikytojų paraiškos už kiaules, parduotas skersti nuo 2020 m. spalio 1 d. iki 2020 m. lapkričio 30 d. ir galvijų laikytojų paraiškos valstybės pagalbai gauti už galvijus, parduotus nuo 2020 m. spalio 1 d. iki 2020 m. lapkričio 30 d. įmonėms, užsiimančioms žemės ūkio produktų perdirbimu, arba perpardavėjams.


Skaityti toliau >
2020-11-23

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija informuoja, kad galima grįžti į darbą persirgus COVID-19.


Skaityti toliau >
2020-11-23

Alytaus rajono savivaldybė nuolat vykdo kelių lyginimo greideriu darbus. Rajone esantys žvyrkeliai pagal iš anksto sudarytą sąrašą lyginami visą sezoną, kai tik leidžia oro sąlygos. 


Skaityti toliau >
2020-11-23

Nacionalinė plėtros įstaiga „Investicijų ir verslo garantijos“ (toliau – INVEGA) primena, jog, atsižvelgiant į valstybės finansinės pagalbos priemonių įgyvendinimą nustatančius teisės aktų reikalavimus, iki š.m. gruodžio 31 d. galiojančiomis priemonėmis norinčios pasinaudoti smulkiojo ir vidutinio verslo įmonės ir verslininkai paraiškas turėtų pateikti iki numatyto termino.


Skaityti toliau >
2020-11-23

Aly­taus ra­jo­ne, But­ri­miš­kių kai­me, esan­čią Lie­tu­vos–Len­ki­jos „Lit­Pol Link“ elek­tros jung­tį ir kei­tik­lių sto­tį „Lit­grid“ at­sto­vai va­di­na elek­tros sis­te­mos var­tais į Eu­ro­pą, kad Bal­ti­jos ša­lys pri­si­jung­tų prie Eu­ro­pos tin­klų. Vis dėlto, vie­ti­niams gy­ven­to­jams šio ob­jek­to įren­gi­nių ke­lia­mas triukšmas neleidžia ramiai gyventi, todėl jie į „Lit­grid“ su skundais bei prašymais kreipiasi nuo 2016 m. pa­va­sa­rio.


Skaityti toliau >
2020-11-20

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) skiria dėmesio vaikų žinioms apie koronavirusą (COVID-19) plėsti ir pristato į lietuvių kalbą išverstą knygelę bei animacinį filmuką „Mano herojus – tai tu“.


Skaityti toliau >
2020-11-20

Alytaus rajono savivaldybės vadovai susitiko su  Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro direktoriumi. Diskusinių klausimų buvo daug, tad saugiu atstumu savivaldybėje vykusio susitikimo metu aptartas komunalinių atliekų surinkimas ir tvarkymas, rūšiavimo prie kapinių ir soduose gerinimas, maisto konteinerių galimybių plėtra Alytaus rajone.


Skaityti toliau >
2020-11-20

Viešoje erdvėje paskutiniuoju metu ypač gausu netikslios informacijos apie vakcinų nuo COVID-19 kūrimą. Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT), bendradarbiaudama su Europos vaistų agentūra (EVA), parengė informaciją visuomenei, kurioje atkreipia dėmesį į svarbiausius faktus.


Skaityti toliau >
2020-11-20

Smulkieji Alytaus rajono ūkininkai kviečiami suskubti ir pasinaudoti galimybe gauti vienkartinę ar periodinę išmoką iš SODROS karantino padariniams švelninti. Prašymai Alytaus rajono seniūnijose priimami iki šių metų gruodžio 11 dienos. 


Skaityti toliau >
2020-11-19

Karantino metu pasikeitus įprastam gyvenimo ritmui daugiau žmonių susiduria su psichologinėmis problemomis. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) skatina visuomenę ieškoti pagalbos ir primena, kokios galimybės yra kreiptis pagalbos.


Skaityti toliau >
2020-11-19

A. Žemaičio gėlininkystės ūkio dovanotomis gėlėmis Alytaus rajono savivaldybės viešosios erdvės puošiamos nebe pirmą kartą. Šįkart dekoratyviniais kopūstais ir viržiais papuoštos Punios ir Butrimonių seniūnijų, gimnazijos, Pivašiūnų globos namų viešosios erdvės. Šiemet oras palankus, gėlės atsparios šalnoms, tad tikimasi, kad jų žiedais pavyks pasidžiaugti ir žiemą, o gal net iki pavasario.


Skaityti toliau >
2020-11-19

Alytaus rajono Pivašiūnų gimnazijoje vyksta intensyvus darbas – tęsiamas pastato modernizavimas. Nemaža dalis gimnazijos atnaujinimo darbų atlikta prieš kelis metus.


Skaityti toliau >
2020-11-18

Praėjusią savaitę aplinkos ministro ir žemės ūkio ministro įsakymu pratęsus tręšimo mėšlu ir srutomis terminą iki gruodžio 1 d., Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) planuoja gruodžio pradžioje vykti į ūkius patikrinti, ar ūkininkai laikosi draudimo šaltuoju metų laikotarpiu skleisti laukuose mėšlą ir (ar) srutas.


Skaityti toliau >
2020-11-18

Dėl karatinio vežėjas UAB „Kautra“ stabdo dalį tarpmiestinių autobusų reisų. Iš Alytaus autobusų stoties važiuos tik šių maršrutų autobusai:


Skaityti toliau >
2020-11-18

Suknelės, sijonai, marškiniai, švarkai, kelnės, batai, patalynė – daiktai, kurių pilna kiekvienuose namuose. Brangių, paprastų, naujų, padėvėtų, bet jų yra visur: spintose, maišuose, dėžėse ir net... atliekų konteineriuose.


Skaityti toliau >
2020-11-18

Gyventojai, turintys duomenų ar įtariantys mokestinius pažeidimus, apie tai gali pranešti VMI pasitikėjimo telefonu 1882 (spausti 7) arba užpildę anketą interneto svetainėje https://www.vmi.lt/evmi/stop-seseliui. Kiekvienas pranešimas yra svarbus, todėl VMI analitikai vertina ir analizuoja visą gautą informaciją bei imasi efektyviausių priemonių. Mokesčių administratorius garantuoja pranešėjų anonimiškumą.


Skaityti toliau >
2020-11-18

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pateikė atnaujintas izoliacijos taisykles ir patarimus, kaip tinkamai izoliuotis, siekiant išvengti tolimesnio koronaviruso (COVID-19) plitimo.


Skaityti toliau >
2020-11-17

Alytaus rajono savivaldybė iki šių metų lapkričio 24 d. pratęsia paraiškų priėmimą vaikų dienos stovyklų ir kitų neformaliojo vaikų švietimo veiklų  projektams finansuoti.


Skaityti toliau >
2020-11-17

Sekmadienį po pietų Simne atliekant kasimo darbus rastos dvi galimai žmonių kaukolės ir įvairūs kaulai. Kaip informavo Alytaus apskrities policijos komisariatas, pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.


Skaityti toliau >
2020-11-16

Operacijų vadovo sprendimu atnaujinta koronaviruso (COVID-19) infekcijos tyrimų atlikimo tvarka. Tiksliniai tyrimai nuo pirmadienio yra atliekami visiems be išimties keliautojams, atvykstantiems iš Danijos, Ispanijos, Italijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Nyderlandų ir Švedijos. Tokių prevencijos veiksmų imtasi dėl to, kad šių valstybių audinių auginimo ūkiuose nustatyta mutavusi COVID-19 atmaina.


Skaityti toliau >
2020-11-16

Lietuvai ir visam pasauliui toliau tęsiant kovą su koronaviruso pandemija, Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento analitikai atkreipia dėmesį, jog šiuo metu ypač suaktyvėjo klaidinančią informaciją – konspiracijos teorijas, melagienas, dezinformaciją ir misinformaciją, skleidžiantys kanalai.


Skaityti toliau >
2020-11-16

Nuo šiandien iki Lietuvoje paskelbto karantino pabaigos Alytaus mieste ribojamas viešojo transporto eismas. 

Darbo dienomis autobusai važiuos nuo 5:00-09:30 ir 13:00-18:30 val.; maršrutas Nr. 1 iki 23.39 val. (nevažiuos 09.30-13.00). Rečiau kursuos autobuso maršrutas Nr. 4. Laikinai nekursuos autobusų maršrutai Nr. 3A ir 5.


Skaityti toliau >
2020-11-16

Šiemet Lietuvos advokatūros ir Lietuvos Caritas socialinė iniciatyva padėti sunkumus patiriantiems žmonėms bei artėjančių švenčių proga padovanoti jiems nemokamą teisinę pagalbą (pro bono) mini gražią sukaktį. Jau penktus metus advokatai ir advokatų padėjėjai jungiasi prie šios iniciatyvos ir teiks nemokamas teisines konsultacijas visą pirmąją gruodžio mėnesio savaitę.


Skaityti toliau >
2020-11-16

Koronaviruso pandemijos pasekmes jaučia Alytaus rajono verslininkai. Dėl patirtų nuostolių į savivaldybę kreipėsi įmonė su prašymu atleisti nuo nekilnojamojo turto mokesčio.


Skaityti toliau >
2020-11-16

Ji nuo vaikystės žinojo, kad bus gydytoja, siekė svajonės, daug mokėsi, dirbo. Dabar savo pacientus lepina, skiria daug dėmesio, ne tik gydo, bet ir moko sveikos gyvensenos. Sim­no am­bu­la­to­ri­jos ve­dė­ja gy­dy­to­ja Jū­ra­tė Overaitytė sim­niš­kių mei­lę už­si­tar­na­vo ne tik kaip me­di­kė, bet ir dėl sa­vo pi­lie­tiš­ku­mo, ge­ro bū­do. Pasakykime savo gydytojams AČIŪ. Skaitykite apie gydytoją J. Overaitytę „Alytaus naujienose“.


Skaityti toliau >
2020-11-16

Dėl Covid-19 viruso grėsmės karantino metu nedirbs rūšiavimo centruose esantys daiktų mainų punktai „Mainukas“ ir daiktų ruošimo pakartotinai naudoti centras „TikoTiks“. Šiuo metu lankytojai nebus įleidžiami į „Mainuko“ ir „TikoTiks“ vidų pasiimti daiktų, tačiau atvežti nereikalingi daiktai bus priimami ir paruošti tolimesniam naudojimui po karantino.


Skaityti toliau >
2020-11-16

Vos prieš savaitę atsiradus galimybei tyrimams dėl koronaviruso (COVID-19) registruotis internetiniame puslapyje 1808.lt, kiekvieną dieną šia paslauga vidutiniškai pasinaudoja po daugiau nei tūkstantį žmonių. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ragina gyventojus dažniau naudotis šia teikiama galimybe ir taip sumažinti Karštosios linijos operatoriams ir savanoriams tenkantį darbų krūvį.


Skaityti toliau >
2020-11-16

Alytaus rajono Butrimonių gimnazija kartu su Pišo rajono savivaldybe įgyvendins projektą „Kultūros paveldas kalba už mus“. Projekto tikslas - sustiprinti, išsaugoti ir skatinti tvarų gamtinio ir kultūrinio paveldo naudojimą turizmui bendradarbiavimo per sieną teritorijoje. Projekto metu numatyta sutvarkyti dalį Alytaus rajono savivaldybės kultūros centro Butrimonių skyriaus patalpų, pritaikant jas Alytaus rajono Butrimonių gimnazijos muziejaus veikloms.


Skaityti toliau >
2020-09-04

   ADMINISTRACIJOS DARBO LAIKAS

Pirmadieniais–ketvirtadieniais  8.00–17.00 val.
Penktadieniais 8.00–15.45 val.
Pietų pertrauka 12.00–12.45 val.

 

PRIIMAMOJO DARBO LAIKAS

Pirmadieniais, trečiadieniais 8.00–17.00 val.
Antradieniais, ketvirtadieniais  8.0018.00 val.
Penktadieniais  8.0015.45 val.

Administracijos specialistų priėmimo darbo grafikas

Informacija telefonu (8 315) 69 019

Biudžetinė įstaiga
Pulko g. 21, LT-62135 Alytus
Tel. (8 315) 55 530
Faks. (8 315) 74 716
El. p. info@arsa.lt
Duomenys saugomi ir kaupiami juridinių asmenų registre,
kodas 188718528