Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
31010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031010203
Sausis
    2019     
Naujienų prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji

2018-07-09 - Naujienos - Valstybė stipri tiek, kiek ją kuria, brangina žmonės

Iškilmingai Alytaus rajone, Dauguose, paminėta Valstybės diena. Šventinis vakaras buvo gausus sveikinimų, padėkos žodžių ir linkėjimų. Jo metu įteiktas rajono Garbės piliečio apdovanojimas, vieningai kartu su visa Lietuva sugiedota „Tautiška giesmė“.

Besirenkančius į šventę Dauguose pasitiko rajono seniūnijų meno mėgėjų kolektyvai, parke šurmuliavo  tautodailės, senųjų amatų ir kulinarinio paveldo kiemelis  „Ir tau, sveteli, ir man, dzūkeli!“, kuriame buvo demonstruojami  žvakių liejimo, batsiuvystės, bitininkystės amatai, veikė medžio drožybos, kalvystės, keramikos dirbtuvės, buvo galima paragauti ir įsigyti vietoje gaminamų dzūkiškų patiekalų. Rajono viešoji biblioteka kvietė rašyti laišką karaliui Mindaugui.

Švęsti Valstybės dienos žmonės atėjo šventiškai nusiteikę, nešini trispalvėmis ir istorinėmis Lietuvos vėliavomis, pasipuošę trispalvės spalvų bei tautiniais rūbais, nusipiešę vėliavėles ant eidų. Tautiniu kostiumu pasipuošęs buvo ir rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas su 

Šventinis vakaras Daugų aikštėje prasidėjo daina „Lietuva brangi“,  kuriai žodžius parašė poetas Maironis, o muziką – Juozas Naujalis. žmona Vida.

„Valstybė stipri tiek, kiek ją kuria, brangina žmonės, kiek jie yra pilietiški ir susitelkę“, –  Valstybės dienos proga žmones sveikindamas sakė Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas. Jis prisiminė garbingą Lietuvos praeitį, istorinius įvykius ir iškėlė retorinį klausimą: „kas gi yra valstybė šiandien ir kuo ji reikšminga kiekvienam lietuviui?“ Meras pabrėžė, kad ji ne kartą buvo iš mūsų atimta, bet visuomet atrasdavome jėgų vėl pakilti, nes pagarba protėvių žemei, kalbai, tradicijoms ir nenugalimas laisvės troškimas buvo stipresni už baimes, net už gyvybę. 

„Galbūt todėl visada atsirasdavo žmonių, kurie gynė Lietuvą ir nebijodavo priimti ryžtingus sprendimus. Tikiu, kad valstybei prireikus mūsų pagalbos, mes garbingai stotumėm jos pusėn. Be žmonių kasdienės veiklos, jų triūso, tautinės atminties, tradicijų puoselėjimo valstybė nebūtų tokia tvirta“, – kalbėjo A. Vrubliauskas. Meras dėkojo tiems, kuriems Lietuva, savas kraštas svarbūs, palinkėjo vienybės, stiprybės, tikėjimo valstybe ir vienas kitu.

 

Alytaus rajone minint Valstybės dieną, tradiciškai paskelbiamas rajono Garbės pilietis. Šiais metais Garbės piliečio vardas (po mirties) už nuopelnus Lietuvos valstybei suteiktas Pietų Lietuvos partizanų srities vadui, Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Tarybos 1949 m. vasario 16 d. deklaracijos signatarui, Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio ginkluotųjų pajėgų vadui Adolfui Ramanauskui-Vanagui. 

 

Alytaus rajono garbės piliečio regalijos buvo perduotos A. Ramanausko-Vanago dukrai Auksutei Ramanauskaitei-Skokauskienei.

„Nepaprasti Lietuvai šie metai. Švenčiame atkurtos Lietuvos šimtmetį. O man asmeniškai, jie dar labiau ypatingi, nes šiemet sukako šimtas metų nuo mano tėvelio gimimo dienos. Šie metai buvo paskelbti Adolfo Ramanausko-Vanago metais. Ir, pagaliau, surasti jo palaikai. Jis bus deramai palaidotas ir turės amžiną poilsio vietą. 

Dėkoju visiems, kurie įvertino, kokia svarbi asmenybė buvo A. Ramanauskas-Vanagas laisvės kovoje visai Lietuvai ir šiam kraštui“, – kalbėjo A. Ramanauskaitė-Skokauskienė.

Dauguose švenčiančius Valstybės dieną pasveikino svečiai: Seimo nariai, užsienio delegacijų atstovai. Sveikinimo žodį tarė ir atvykusi švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė. Ji įteikė Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio padėkos raštą iš Jungtinių Amerikos Valstijų į Lietuvą atvykusiam Kurnėnų mokyklos mecenato Lauryno Radziukyno vaikaičiui John‘ui Radkins‘ui.

21 val.  vieningai kartu su visa Lietuva Dauguose sugiedota „Tautiška giesmė“.  Šventiniame vakare koncertavo Kristina Zmailatė,  Edmundas Seilius, grupė „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“, po kurio dangų nušvietė šventinis fejerverkas.o Sauliaus Skvernelio padėkos raštą iš Jungtinių Amerikos Valstijų į Lietuvą atvykusiam Kurnėnų mokyklos mecenato Lauryno Radziukyno vaikaičiui John‘ui Radkins‘ui.

Didžiulio ežero pakrantėje po atviru dangumi bus rodomas filmas „Tadas Blinda“.

 

 

Alytaus rajono savivaldybės informacija

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui

   ADMINISTRACIJOS DARBO LAIKAS

Pirmadieniais–ketvirtadieniais  8.00–17.00 val.
Penktadieniais 8.00–15.45 val.
Pietų pertrauka 12.00–12.45 val.

 

PRIIMAMOJO DARBO LAIKAS

Pirmadieniais, trečiadieniais 8.00–17.00 val.
Antradieniais, ketvirtadieniais  8.0018.00 val.
Penktadieniais  8.0015.45 val.

Administracijos specialistų priėmimo darbo grafikas

Informacija telefonu (8 315) 69 019

Biudžetinė įstaiga
Pulko g. 21, LT-62135 Alytus
Tel. (8 315) 55 530
Faks. (8 315) 74 716
El. p. info@arsa.lt
Duomenys saugomi ir kaupiami juridinių asmenų registre,
kodas 188718528