Projekto pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu“ priemonę „Kompleksinės paslaugos šeimai“ įgyvendinimui skirta 227 530,69 Eur ES struktūrinių fondų lėšų. Projekto įgyvendinimo laikotarpis 36 mėnesiai.
Projekto tikslas – sudaryti sąlygas Alytaus rajono šeimoms gauti kompleksiškai teikiamas paslaugas, užtikrinant paslaugų prieinamumą ir siekiant įgalinti šeimas įveikti iškilusius sunkumus ir krizes. Projektu siekiama, kad rajono šeimos, patiriančios sunkumų dėl vaikų auklėjimo, skyrybų, smurto, netekčių, ligos ir kitų veiksnių, kompleksiškai gautų joms reikalingas paslaugas.
Psichologų, socialinių darbuotojų, užimtumo specialistų paslaugos orientuotos į šeimas, nepriklausančias socialinės rizikos kategorijai, projekto dalyviai galės gauti ne vieną projekte siūlomą paslaugą.
Kiekvienoje rajono seniūnijoje įsteigti bendruomeniniai šeimos namai, kuriuose „vieno langelio principu“ dirba socialinis darbuotojas. Jis konsultuoja, tarpininkauja besikreipiantiems dėl pagalbos asmenims, vykdo aktyvų asmenų, kuriems reikalinga pagalba, įtraukimą į projekto veiklas, informuoja apie teikiamas kompleksines paslaugas rajone, vykdo šviečiamąją ir kitas su projektu susijusias veiklas.
Bendruomeniniai šeimos namai veikia seniūnijų administraciniuose pastatuose, dėl informacijos suteikimo, tarpininkavimo, nukreipimo paslaugoms gauti į socialinį darbuotoją galima kreiptis darbo dienomis: pirmadieniais ir trečiadieniais nuo 11.00 val. iki 12.00 val., penktadieniais nuo 15.45 val. iki 16.45 val.
Projekto veiklos Alytaus rajone įgyvendinamos pasitelkiant partnerius. Kompleksines paslaugas teikia 4 kaimo bendruomenės: Alovės, Nemunaičio ir Raitininkų seniūnijų šeimoms - Alovės bendruomenės visuomeninė organizacija „Susiedai“, Krokialaukio, Miroslavo ir Simno seniūnijų šeimoms - bendruomeninė organizacija „Dainavos kaukas“, Daugų, Butrimonių ir Pivašiūnų seniūnijų šeimoms - Mikalavo kaimo bendruomenė „Šilaičiai“, Alytaus ir Punios seniūnijų šeimoms - visuomeninė organizacija Junčionių kaimo bendruomenė. Bendruomenėse dirba psichologai, socialiniai darbuotojai, užimtumo specialistai, kurie, atsižvelgiant į šeimoje iškilusius sunkumus, teikia paslaugas.
Organizuojami pozityvios tėvystės mokymai šeimoms, norinčioms tobulinti ar įgyti tėvystės įgūdžių, patiriančioms sunkumų dėl vaikų auklėjimo. Tėvams teikiamos psichologo, socialinio darbuotojo konsultacijos. Asmenims, išgyvenantiems krizę ar patyrusiems traumuojančius emocinius išgyvenimus (ligas, netektis, skyrybas, smurtą, prievartą ir kt.) bei jų šeimoms, neįgalius vaikus auginančioms šeimoms, šeimoms, kurios artimoje aplinkoje turi neįgalius ar sunkiomis ligomis sergančius suaugusius asmenis, teikiama psichosocialinė pagalba – šeimos gali gauti individualias ir grupines psichologo bei socialinio darbuotojo konsultacijas.
Įgyvendinant projektą, teikiamos ir mediacijos paslaugos, siekiant taikaus ginčų, tarpusavio konfliktų sprendimo skyrybų ir kitais atvejais. Paslaugą teikia kvalifikuotas mediatorius.
Šeimos, norinčios tobulinti ar įgyti įgūdžius, reikalingus kasdieniame šeimos gyvenime, gali gauti šeimos įgūdžių ugdymo ir sociokultūrines paslaugas. Organizuojama šeimų klubų veikla, kurių metu paskaitas vaikų auklėjimo, sveikos gyvensenos, tarpusavio santykių, situacijų pasikeitus gyvenimo aplinkybėms valdymo, šeimos finansų valdymo ir kitomis temomis skaitys kompetentingi lektoriai. Šeimos bendrai veiklai, gerinant jų socialinius ir tarpusavio bendravimo įgūdžius, suburiamos organizuojant stovyklas, žygius šeimoms, edukacinę ir kitą meninę veiklą.
Taip pat teikiamos vaikų priežiūros paslaugos tėvams (įtėviams, globėjams), dalyvaujantiems projekto veiklose, auginantiems vaikus nuo trejų metų amžiaus iki kol vaikas pradės lankyti bendrojo lavinimo įstaigą. Vaikų priežiūros paslauga teikiama tėvų, dalyvaujančių projekto veiklose, paslaugų gavimo metu, iki 4 val. per dieną. Taip sudaryta galimybė tėvams, kurie negali pasinaudoti jiems aktualiomis paslaugomis dėl to, kad nėra kur palikti vaikų, jas gauti.
Projekto veiklose dalyvaujantiems asmenims, šeimoms, kurie neturi galimybių nuvykti į paslaugų teikimo vietą naudojantis viešuoju transportu ar asmeniniu automobiliu, teikiama pavėžėjimo paslauga.
|