Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293001020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829303101
Gruodis
    2022     
Naujienų prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji

2022-11-22 - Naujienos - Globalaus švietimo savaitė Miroslavo gimnazijoje

Lapkričio 14–20 dienomis visame pasaulyje minima „Globalaus švietimo savaitė“. Šią akciją jau 24-ąjį kartą inicijuoja Šiaurės–Pietų centras prie Europos Tarybos. Savaitės tikslas – ugdyti už savo ir kitų socialinę gerovę atsakingą žmogų. Šiemet į minėtos savaitės numatytas veiklas labai aktyviai buvo įsitraukusi visa Miroslavo gimnazijos bendruomenė – ir mokiniai, ir jų tėvai, ir mokytojai.

 

Lapkričio 14 d. – Iššūkių savaitės dienos tema – ESU atsakingas už savo fizinę sveikatą. Pirmokai rinkosi sveiką maistą, aštuntokai rytą pradėjo nuo mankštos ir sveikų užkandžių. 5 klasės mokiniai technologijų pamokoje kalbėjo apie sveiką gyvenseną ir mitybą, dalyvavo Kahoot viktorinoje. Mokytojai pertraukų metu vaišinosi vaisiais, degustavo žolelių arbatas.

Lapkričio 15 d. – Iššūkių savaitės diena, skirta psichinei sveikatai stiprinti. 5 klasės mokiniai tikybos pamokoje meditavo pagal Ps 139, rašė maldas, piešė, dėkojo Dievui, 6 klasės mokiniai žaidė vertybių žaidimą „Praleisk savo gyvenimą“, klausėsi šv. Rašto pamokymų. Ig–IIIg klasių mokiniai biologijos pamokas pradėjo meditacija ir aromaterapija. 6 ir 8 klasių mokiniai etikos pamokų metu turėjo galimybę susipažinti su eterinių aliejų bei jų kvapų įvairove, sužinoti apie jų naudojimą esant stresui, įtampai bei pasimėgauti žolelių arbata. Mokiniai choreografijos pamokose bei pirmokai, ketvirtokai ir priešmokyklinio ugdymo grupės vaikučiai darė atsipalaidavimo pratimus ir žaidė žaidimus. Mokytoja Ingrida Rauličkienė pradėjo darbo dieną nuo fizinių pratimų. Visos veiklos stiprino psichinę bei emocinę būseną.

Lapkričio 16 d. – trečioji Iššūkių savaitės diena, kurios tema – ESU atsakingas už švarią aplinką. Priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniai ir pirmokai mokėsi rūšiuoti. 5 klasės mokiniai per lietuvių kalbos ir literatūros ir gamtos ir žmogaus pamokas ne tik diskutavo apie atliekų tvarkymą, bet ir susipažino su Alytaus RATC veikla, patys rūšiavo antrines žaliavas. IVg klasėje vyko integruota matematikos ir biologijos pamoka, kurios metu mokiniai praplėtė žinias apie atliekų rūšiavimą, tvarų vartojimą, sprendė realaus turinio uždavinius. IIIg klasės mokinė Rimantė Jaciunskaitė sukūrė ir vedė ,,Kahoot” viktoriną apie ekologiją 6 ir Ig klasės mokiniams.

Lapkričio 17 d.– ketvirtoji Iššūkių savaitės diena, kurios tema – ESU atsakingas mokyklos bendruomenės narys. Ši diena gimnazijoje buvo tikrai „marga“. Pirmokai plušėjo kūrybinėse dirbtuvėse „Draugui dovana – mano šypsena“. 7 klasės mokiniai diskutavo patyčių tema, gamino plakatą, aptarė, kodėl svarbu netylėti ir kreiptis pagalbos dėl patyčių.

8 klasės mokiniai klasės valandėlės metu kalbėjo apie klasės mokinių tarpusavio santykius, patyčias. Džiaugėsi, kad visi draugiški, moka bendrauti. 12 klasės mokiniai su auklėtoja tobulino bendravimo įgūdžius, plėtė akiratį meno srityje dalyvaudami edukaciniame užsiėmime „M.K. Čiurlionio VR filmas ,,Angelų takais“. Mokinių komanda „Ekofanai“ dalyvavo LMNŠC organizuojamoje ekologinėje viktorinoje „Globalios problemos: žemė, oras ir vanduo“.

Lapkričio 18 d. – penktoji Iššūkių savaitės diena, kurios tema – ESU atsakingas už karo pabėgėlių gerovę ir integraciją. Prie gimnazijoje organizuotos labdaros akcijos ypač aktyviai prisidėjo visa bendruomenė.

Lapkričio 19 d. – šeštoji Iššūkių savaitės diena, kurios tema buvo ESU atsakingas už savo šeimos gerovę. Gimnazijos mokinukai parodė dėmesį ir teikė pagalbą patiems brangiausiems, vyresnio amžiaus, vienišiems žmonėms.

Lapkričio 20 d. – septintoji ir paskutinė Iššūkių savaitės diena, kurios tema – ESU kūrėjas, atsakingas už SAVO idėjų įgyvendinimą. Gimnazijos mokiniai įvairiomis formomis išreiškė savo kūrybiškumą: kūrė muziką ir ją įrašinėjo, kepė, mezgė, piešė, karpė, kompiuteriu kūrė įvairius logotipus ir paveiksliukus, lipdė, nėrė vąšeliu, drožinėjo prieverpstes, fotografavo.

Gimnazijos pirmokai ir jų mokytoja Laimutė Gražulienė bei priešmokyklinio ugdymo grupės vaikučiai ir jų mokytoja Živilė Radvilavičiūtė buvo patys aktyviausi: jie dalyvavo visose Iššūkių savaitės veiklose.

Atrodo, kad „Globalaus švietimo savaitės“ tikslas tikrai pasiektas. Veiklas gimnazijoje koordinavo mokytoja Reda Kančienė.

Miroslavo gimnazijos informacija

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui

   ADMINISTRACIJOS DARBO LAIKAS

Pirmadieniais–ketvirtadieniais 8.00–17.00 val.
Penktadieniais 8.00–15.45 val.
Pietų pertrauka 12.00–12.45 val.

PRIIMAMOJO DARBO LAIKAS

Pirmadieniais, trečiadieniais 8.00–17.00 val.
Antradieniais, ketvirtadieniais  8.0017.30 val.
Penktadieniais  8.0015.45 val.

Padalinio, kuriam pavesta aptarnauti besikreipiančius asmenis, kontaktai (8 315) 69 019,
el. p. [email protected]
Kalba, kuria gali būti aptarnaujami valstybinės kalbos nemokantys asmenys anglų k., rusų k.

Administracijos specialistų priėmimo darbo grafikas
Informacija telefonu (8 315) 69 019

Biudžetinė įstaiga
Pulko g. 21, LT-62135 Alytus
Tel. (8 315) 55 530
Faks. (8 315) 74 716
El. p. [email protected]
Duomenys saugomi ir kaupiami juridinių asmenų registre,
kodas 188718528