Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
26272829303101
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30010203040506
Balandis
    2018     
Naujienų prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji

Naujienos

Šachmatai – intelekto, loginio mąstymo, atkaklumo ir atsakomybės už priimtus sprendimus lavinimo žaidimas. Ko gero, dažnas mokame mėgėjiškai pastumdyti šachmatus, pažįstame pagrindines figūras, bet tik nedaugelis pabando lavintis savarankiškai, dalyvauti varžybose.


Skaityti toliau >
2018-04-20

Balandžio 17-ąją Simno gimnazijos pradinių ir priešmokyklinio ugdymo klasių mokiniai susitiko su kapitonu Flintu (aktoriumi Sauliumi Bartaška), kuris vedė muzikinę-edukacinę pamoką „Flintastika“. Tai pagal autorines daineles ir žaidimus paruošta programa, kurios pagrindinis tikslas – ne tik dovanoti vaikams džiaugsmą, ugdyti jų muzikinį skonį, kūrybiškumą, iniciatyvumą, bet ir mokyti jaustis saugiai tarp bendraamžių, būti pastebėtiems ir įvertintiems, rasti šviesią Vaikystės šalį. Aktorius kartu su vaikais dainavo, šoko, žaidė, sportavo ir net traukinuku „važiavo“! Neįtikėtinai greitai prabėgo valanda linksmybių ir šėlionių „piratų laive“, o už aktyvų dalyvavimą mokinukai gavo dovanų – plakatų.


Skaityti toliau >
2018-04-20

Mokytis įdomu, kai linksma ir smagu, todėl šių metų balandžio 16 d. Simno gimnazijos priešmokyklinukai ir pradinių klasių mokiniai bei jų mokytojai buvo pakviesti į Simno specialiąją mokyklą dalyvauti netradicinio ugdymo pamokoje. Specialiosios mokyklos pedagogės surengė puikų, nuotaikingą lėlių teatro spektakliuką – dviejų veiksmų pjesę „Burbulynas“. Dalyvius maloniai pasveikino ir pakalbino šios mokyklos direktorė J. Žeimienė. Ji ir sumanią užduotį mokinukams pateikė, į kurią atsakymą vaikai turėjo sugalvoti pasibaigus „pamokai“.


Skaityti toliau >
2018-04-20

Ūkininkai, žemės ūkio įmonės, įstaigos, bendrovės, organizacijos, kooperatyvai, asociacijos ir kaimo bendruomenės kviečiamos teikti prašymus pagal Alytaus rajono savivaldybės Žemės ūkio ir kaimo bendruomenių projektų finansavimo tvarkos aprašą. Prašymai priimami nuo 2018 m. balandžio 20 d. iki gegužės 11 d. 15.00 val. Alytaus rajono savivaldybės administracijoje, Pulko g. 21, Alytus.


Skaityti toliau >
2018-04-20

Balandžio 21 d. kartu su visa Lietuva Alytaus rajono gyventojai, savivaldybės, savivaldybės įmonių ir įstaigų darbuotojai kviečiami dalyvauti akcijoje „Darom“. 11-osios Lietuvos atkūrimo šimtmečiui paminėti skirtos akcijos organizatoriai kviečia nelikti abejingiems gamtai ir prisidėti savo gerais darbais.


Skaityti toliau >
2018-04-19

Pavasaris puošiasi atgimstančia gamta, todėl ir Simno gimnazijos jaunieji maltiečiai nuvyko į Miroslavo globos namus, kad padovanotų seneliams džiaugsmingų akimirkų. Senoliai jau laukė atvykstančių svečių, todėl džiaugsmingas pasisveikinimas atvėrė širdis nuoširdžiam bendravimui. Maltiečių vadovė Laima Žemaitienė pasveikino visus, esančius salėje, ne tik su pavasariu, praėjusiomis šv. Velykomis, bet ir su Lietuvos šimtmečio jubiliejumi. Ji padėkojo seneliams už atkurtą Lietuvą, išgyventus sunkius karo, pokario, sovietmečio metus.


Skaityti toliau >
2018-04-19

Artėjant maudymosi sezonui, kuris Lietuvoje oficialiai prasideda birželio 1 d., Alytaus rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Kručkauskaitė patvirtino numatomų vykdyti maudyklų vandens kokybės tyrimų 2018 metais grafiką. Vadovaujantis juo Alytaus rajono teritorijoje esančiuose vandens telkiniuose numatyta 4 vietos, kuriose bus imami mėginiai ir vykdomi tyrimai.


Skaityti toliau >
2018-04-19

Kumečių kaimo bendruomenė dėkoja visiems, kurie neliko abejingi, paliko nuošaly savo asmeninius darbus ir prisijungė prie pavasarinės švaros akcijos „Darom 2018“. Balandžio 14 d. prie akcijos prisijungė ARSVB Kumečių bibliotekininkė Nijolė Pocevičienė, mokytoja Albina Kasperavičienė, Kumečių seniūnaitis Vidimantas Pocevičius su žmona Virginija, bendruomenės aktyvistai Lina Kandrotienė , Jonas Abeciūnas, Vytautas Pocevičius , Vidmantas Kaduškevičius, Bronius Misevičius, Kristina Kandrotaitė ir bendruomenės kapelos dalyviai, kurie ne tik savo koncertiniais turais garsina savo bendruomenę, bet nebijo ir kitokio darbo: Stasė Žvinakevičienė , Laimutė Krušnienė, Gražina Abečiūnienė, Onutė Misevičienė, Laimutė Kuzabavičienė, Albinas Zubrus.


Skaityti toliau >
2018-04-19

Varėniškiai jau rengiasi gegužės 5 d. Varėnos sporto centro baseine vyksiančioms antrosioms respublikinėms šeimų plaukimo estafečių varžyboms „Dano Rapšio taurė 2018“ ir kviečia aktyviai dalyvauti vandens pramogas mėgstančias šeimas iš visos Lietuvos. Dalyviai turės galimybę laimėti ne tik įspūdingą specialiai šioms varžyboms sukurtą taurę arba kitų prizų, bet ir turiningai bei smagiai praleisti laiką nuotaikingame renginyje. Praėjusiais metais sėkmingai įvykusiame pirmajame plaukimo turnyre dalyvavo beveik trisdešimt šeimų, ir tai paliudijo, jog jis tikrai įdomus ir dėmesio vertas sporto renginys. Šio respublikinio plaukimo turnyro organizatoriai džiaugiasi, kad jo „veidas“ –  vienas pajėgiausių Lietuvos sportininkų, šiuo metu tarptautinėse plaukimo varžybose pergales skinanti Lietuvos plaukimo žvaigždė – plaukikas Danas Rapšys.


Skaityti toliau >
2018-04-18

Balandžio 26 d. 11.00 val. kaimo turizmo sodyboje ,,Dzūkijos dvaras“ (Tarzanijos g. 1, Radžiūnų k., Alytus) vyks Žemės ūkio ministerijos organizuojamas seminaras  „Paramos galimybės pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programos priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos sritį „Parama smulkiesiems ūkiams“. Seminaro programa:


Skaityti toliau >
2018-04-18

Daugų irklavimo bazės teritorijoje laukiami visi daugiškiai ir miesto svečiai. Šiais, kaip ir praėjusiais, metais Daugų irklavimo bazės sporto kompleksas prieinamas visiems. Šaltuoju metų sezonu bazės teritorija dėl saugumo įprastai rakinama, tačiau atšilus orams sporto aikštelės atviros.


Skaityti toliau >
2018-04-18

Alytaus rajono savivaldybėje vyko diskusija dėl Punios šilo botaninio-zoologinio draustinio statuso. Diskusijoje dalyvavo rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas, vicemeras Arvydas Balčiūnas, administracijos direktorė Jolanta Kručkauskaitė,  specialistai, Valstybine saugomų teritorijų tarnybos (VSTT) prie Aplinkos ministerijos direktorius Albertas Stanislovaitis, jo pavaduotoja Rūta Baškytė, Valstybės žemės fondo Kraštotvarkos ir teritorijų planavimo skyriaus vadovė Aušra Kitovienė, miškininkai, aplink šilą gyvenančių kaimų gyventojai.


Skaityti toliau >
2018-04-18

Balandžio 12 dieną Krokialaukio bibliotekoje buvo minima Tarptautinė vaikų knygos diena. Tradiciškai ši diena bibliotekoje minimkartu su žymiais vaikų rašytojais. Šiemet renginyje dalyvavo vaikų mylima poetė Zita Gaižauskaitė.


Skaityti toliau >
2018-04-18

Siekdama geriau supažindinti Lietuvos moksleivius su jidiš literatūra ir žydų kultūra Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti inicijavo projektą „Žydų literatūros puslapius atvertus“.  Tarp šių šešių Lietuvos ugdymo centrų, įgyvendinusių šį projektą, buvo Alytaus rajono Daugų Vlado Mirono gimnazija.


Skaityti toliau >
2018-04-18

PAPRASTAS  KVIETIMAS TEIKTI VIETOS PROJEKTUS Nr. 3. Alytaus rajono vietos veiklos grupė  kviečia teikti paprastus vietos projektus pagal kaimo vietovių vietos plėtros strategijos „Alytaus rajono ir Birštono savivaldybių kaimiškosios teritorijos  bendruomenių inicijuota  vietos plėtros strategija  2015–2020  metams“  (toliau – VPS) priemonės veiklos sritį:


Skaityti toliau >
2018-04-17

Kovo 17 dieną vyko tarptautinio matematikos konkurso „Pangea 2018“ ll etapas. Į ll etapą pateko 3 Alytaus r. Daugų Vlado Mirono gimnazijos ketvirtokai: Goda Ivaškevičiūtė, Vakarė Juškevičiūtė ir Kasparas Kelmelis. Iš jų 1 buvo pakviestas į apdovanojimų šventę, kuri vyko balandžio 12 dieną Vilniuje „VIMS – International Meridian School“. Sveikiname 4 a klasės mokinę GODĄ IVAŠKEVIČIŪTĘ, laimėjusią pirmąją vietą. Jai buvo įteikta taurė ir diplomas.


Skaityti toliau >
2018-04-17

Alytaus rajono švietimo pagalbos specialistai pakvietė visus pedagogus į renginį „Abrakadabra“ – kai kalbu, tai kuriu“. Konferencijoje dalyvavo lektoriai ir klausytojai iš  Varėnos, Kaišiadorių,  Druskininkų, Alytaus, Kauno.


Skaityti toliau >
2018-04-17

Balandžio 13 dieną Krokialaukio Tomo Noraus-Naruševičiaus gimnazijos mokiniai Gabrielė Gudukaitė iš II g klasės  ir Gustas Gudukas iš 8 klasės, dalyvavo jau tradiciniu tapusiame Alytaus tautinių mažumų centro organizuotame konkurse  „Deklamuojam, dainuojam, piešiam“, skirtame talentingo rusų poeto A. S. Puškino gimimo metinėms paminėti.


Skaityti toliau >
2018-04-17

Vilniaus teritorinė ligonių kasa praneša, kad baigtas 2018 m. sutarčių su sveikatos priežiūros įstaigomis, vaistinėmis ir optikomis pasirašymas. Iš viso pasirašyta 510 sutarčių, pagal kurias sveikatos priežiūros paslaugoms, suteiktoms Vilniaus TLK veiklos zonos gyventojams, taip pat kompensuojamiesiems vaistams, medicinos pagalbos priemonėms, reabilitacijai ir sveikatos programoms apmokėti skirta daugiau kaip 500 mln. eurų.


Skaityti toliau >
2018-04-17

Gegužės 5 d. 13 val. Alytaus miesto teatro Mažojoje salėje vyks literatų klubo „Tėkmė“ 20-ies metų veiklos minėjimas.

Dainuos Suvalkų (Lenkija) lietuvių ansamblis „Ančia“ ir Jaunimo centro moterų duetas. Veiks knygų paroda.


Skaityti toliau >
2018-04-17

Įpusėjus Švaros mėnesiu vadinamam balandžiui, šeštadienį, balandžio 14 d., Ąžuolinių kaimo žmonės, pakviesti Ąžuolinių kaimo bendruomenės tarybos, rinkosi į pavasarinę talką „Darom“ ir inkilų kėlimo akciją. O ir diena pasitaikė labai graži, lyg ir skirta būtent veiklai gryname ore. Tad talkininkai su geru ūpu ir entuziazmu griebėsi darbų.


Skaityti toliau >
2018-04-17

Alytaus r. meno ir sporto mokykloje vyko Neformaliosios švietimo lyderystės mokymai. Susirinko modulio „Besimokantis lyderis“ dalyviai: Elektrėnų, Lazdijų r., Druskininkų ir Alytaus r. švietimo įstaigų darbuotojai.


Skaityti toliau >
2018-04-17

PAPRASTAS  KVIETIMAS TEIKTI VIETOS PROJEKTUS Nr. 4. Alytaus rajono vietos veiklos grupė  kviečia teikti paprastus vietos projektus pagal kaimo vietovių vietos plėtros strategijos „Alytaus rajono ir Birštono savivaldybių kaimiškosios teritorijos  bendruomenių inicijuota  vietos plėtros strategija  2015–2020  metams“  (toliau – VPS) priemonės veiklos sritį:


Skaityti toliau >
2018-04-17

Alytaus ir Pišo (Lenkijos Respublika) rajonų savivaldybės kovo mėnesį pradėjo įgyvendinti bendrą projektą „Kultūros ir gamtos paveldas varomoji jėga aktyvaus turizmo vystymo Pišo ir Alytaus rajonų savivaldybėse“ Nr. LT-PL-2S-128. Projektas įgyvendinams pagal Interreg V–A Lietuvos–Lenkijos bendradarbiavimo programą, iš dalies finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo (ERPF) lėšomis. Bendras projekto biudžetas – 37745,30 Eur, Alytaus rajono savivaldybės dalis – 3318,90 Eur, ERPF lėšos – 32083,50 Eur.


Skaityti toliau >
2018-04-17

Balandžio 22 d. 12.30 val. kviečiame į tradicinę jau 13-ąjį kartą rengiamą Jurginių šventę „Jurgi, Jurgeli“. 11 val. Alovės Švč. Trejybės bažnyčioje bus aukojamos šv. Mišios. Po mišių jūsų laukia teatralizuota Jurginių programa aikštėje prie Alovės kultūros namų. Čia vyks įvairios apeigos, susijusios su pirmaisiais žemės ūkio darbais. Šventės dalyviai ir svečiai galės pasivaišinti dzūkiška kiaušiniene, sūriu ir rauginta beržo sula.


Skaityti toliau >
2018-04-16

Alytaus jaunimo centre vyko moksleivių teisinių žinių konkurso „Temidė“ I etapas. Šiame konkurse Butrimonių gimnazijos komanda „ASAI“ ( Laura Vaičiūnaitė, Dautartas Valvonis, Erikas Mielaika, Justinas Straigis, Valentinas Straigis, mokytoja Lyda Karlonienė) dalyvauja jau trečius metus.


Skaityti toliau >
2018-04-16

Jau kitą savaitę prasidės pasėlių deklaravimas, tad ūkininkai turėtų nepamiršti užpildyti visų reikiamų dokumentų. Deklaruoti žemės ūkio naudmenas ir kitus žemės plotus bus galima nuo balandžio 16 d. iki birželio 4 dienos (pavėluotai – iki birželio 29 d.).


Skaityti toliau >
2018-04-13

Balandžio 12 d. Butrimonių ir Simno gimnazijose vyko projektas-iniciatyva „100 idėjų Lietuvai“, kurioje dalyvavo visų rajono gimnazijų mokiniai. Projekto siekis – paskatinti jaunąją kartą geriau pažinti savo valstybę, suprasti, ką ir kaip joje veikia skirtingos institucijos, kaip priimami sprendimai, kaip geros mintys ir pasiūlymai tampa mūsų visų kasdienybe. Projekto dalyvius Simno gimnazijoje, rajono mokinius pasveikino mero patarėjas Ramūnas Bielevičius. Taip pat į Butrimonių gimnaziją susirinkusius mokinius pasveikino Alytaus rajono savivaldybės mero pavaduotojas Arvydas Balčiūnas, Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Renata Kruk, Butrimonių gimnazijos direktorius Valdas Valvonis. 


Skaityti toliau >
2018-04-13

Balandžio 12 d. nuo pat ryto rajono viešojoje bibliotekoje šurmuliavo būrys entuziastingai nusiteikusių jaunų „literatūrologų“, kurie ryžosi atsakyti į jiems mestą simpatiško kirminiuko Knyggraužiuko literatūrinį iššūkį. Mat pastarasis, pasirodo, nėra įprastas kirminiukas, graužiantis medžių lapus, o didelis knygų gerbėjas bei mylėtojas.


Skaityti toliau >
2018-04-13


Tiesioginių pardavimų pieno gamybos ir realizavimo metinė deklaracija (toliau – deklaracija) turi būti pateikta per deklaracijoje nurodytą terminą, t. y. nuo 2018 m. balandžio 15 d. iki liepos 1 d. Pieno pardavimo tiesiogiai vartoti apskaitos laikotarpis nuo 2017 m. balandžio 1 d. iki 2018 m. kovo 31 d.


Skaityti toliau >
2018-04-13

Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, siekdamas konsultuoti su jaunimu dirbančių organizacijų, atvirųjų jaunimo centrų ir erdvių darbuotojus finansavimo konkurso klausimais, š. m. balandžio 18 d. Vilniuje, Departamento patalpose, adresu A. Vivulskio g. 5, organizuoja individualias konsultacijas, kurių metu bus konsultuojama Mobiliojo darbo su jaunimu ir darbo su jaunimu gatvėje projektų finansavimo 2018 metais konkurso klausimais.


Skaityti toliau >
2018-04-13

Nuo 2018 m. sausio 1 d. įsigaliojusi Alkoholio kontrolės įstatymo (toliau – įstatymas) redakcija numato, kad ūkio subjektai, prekiaujantys alkoholiniais gėrimais stacionariosiose viešojo maitinimo vietose, gali aptarnauti pirkėjus lauko sąlygomis ne didesniu kaip 40 metrų atstumu nuo stacionariosios viešojo maitinimo vietos įrengtose aptarnavimo vietose (zonose) be papildomos licencijos verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais.


Skaityti toliau >
2018-04-12

2018 m. balandžio 10 dieną Alytaus r. meno ir sporto mokykloje skambėjo kerintys, grakštūs ir elegantiški valso garsai. Vyko IX Lietuvos jaunųjų atlikėjų konkursas ,,Sentimentai valsui – 2018“.  Konkurse savo galimybes demonstravo jaunieji atlikėjai iš įvairių Lietuvos ugdymo įstaigų: Trakų, Vievio, Birštono, Prienų, Kalvarijos, Garliavos, Lazdijų meno mokyklų, Kauno 1-osios muzikos mokyklos, Vilniaus Broniaus Jonušo, Eišiškių, Marijampolės, Alytaus, Radviliškio, Vilkaviškio muzikos mokyklų, Vilniaus muzikos mokyklos ,,Vaikas ir muzika“, Vilkaviškio vyskupijos KKC meno mokyklos, Alytaus r. Pivašiūnų gimnazijos, Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos, Vilniaus J. Tallat-Kelpšos konservatorijos, Alytaus r. meno ir sporto mokyklos.


Skaityti toliau >
2018-04-12

Dabartiniame technologijų amžiuje vis sunkiau sudominti vaikus knyga, skaitymu. Tad Simno specialiosios mokyklos bendruomenėje dažnai svarstome, kaip paskatinti mokinius mylėti knygą ir draugauti su bibliotekoje sukauptais fondais. Uždavinys – nelengvas, kiekvieną kartą tenka pasukti galvą kokius būdus ir metodus panaudoti, kad pasiektume užsibrėžtą tikslą. Artėjant Vaikų knygos dienai nusprendėme suburti lėlių teatrą ir, prisiminę vaikystę, paišdykauti. Bibliotekininkė Virginija Raguckienė mokytojams pasiūlė suvaidinti V. Taylor linksmą, eiliuotą dviejų veiksmų pjesę „Burbulynas“. Mokytoja Aldutė Mikulskienė spektakliui parinko muziką ir paruošė šokį, o būsimi aktoriai pagamino lėles ir dekoracijas. Ir štai, premjera!


Skaityti toliau >
2018-04-12

Kaip ir visame pasaulyje, taip ir Lietuvoje kovas – Frankofonijos mėnuo. Frankofonija simbolizuoja bendrystę, solidarumą ir taiką – šia proga organizuojama daugybė šventinių ir kultūrinių renginių. Butrimonių gimnazija taip pat minėjo šią  tarptautinę šventę ir vykdė įvairias veiklas.


Skaityti toliau >
2018-04-12

Alytaus rajono savivaldybės administracija išduoda pažymas, patvirtinančias teisę į paramą būstui įsigyti. Valstybės iš dalies kompensuojamą būsto kreditą gali gauti asmenys ir šeimos, pagal Lietuvos Respublikos paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymą turintys teisę į valstybės paramą būstui pirkti, statyti ar rekonstruoti. Valstybės iš dalies kompensuojamam būsto kreditui gali būti suteikta 10 arba 20 proc. subsidija būsto paskolos daliai apmokėti. Subsidija taip pat gali būti panaudota dalies pradinio įnašo apmokėjimui.


Skaityti toliau >
2018-04-12

Paraiškos priimamos iki šių metų gegužės 4 d. Alytaus rajono savivaldybės priimamajame, Pulko g.  21,  62135 Alytus. Projektams finansuoti paraiškas gali teikti pagal Lietuvos Respublikos religinių bendruomenių ir bendrijų įstatymą registruotos tradicinės religinės bendruomenės, veikiančios Alytaus rajone.


Skaityti toliau >
2018-04-11

Nuo šių metų sausio 1 d. visiems Lietuvos vaikams mokama universali išmoka vaikui, vadinamieji „vaiko pinigai“. Pasak Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, savivaldybių administracijos specialistai susidūrė su didesniais darbo krūviais nagrinėjant prašymus dėl išmokos skyrimo ir mokėjimo. Kai kuriose šalies savivaldybėse išmokos vėlavo, tačiau Alytaus rajone „vaiko pinigai“ šeimas pasiekė laiku. 


Skaityti toliau >
2018-04-11

Lėšos sodininkų bendrijoms gali būti skiriamos tik iš dalies padengti: bendrojo naudojimo objektų inventorizacijos ir teisinės registracijos, naujų bendrojo naudojimo objektų statybos ir esamų atnaujinimui reikalingos techninės dokumentacijos rengimo išlaidas bei kitas išlaidas, susijusias su bendrojo naudojimo objektų priežiūra.


Skaityti toliau >
2018-04-11

Alytaus rajono savivaldybės administracija kviečia darbdavius teikti paraiškas Alytaus rajono savivaldybės užimtumo didinimo 2018 m. programai įgyvendinti.

Programoje numatyta:


Skaityti toliau >
2018-04-11

Minint Lietuvos nepriklausomybės 100-metį, du vandens bokštai Alytaus rajone bus nudažyti trispalvės spalvomis. Trispalvės spalvomis bus nudažyti vandens bokštai Dauguose ir Simne. Alytaus rajono savivaldybė dėl darbų atlikimo pasirašė sutartį su uždarąja akcine bendrove „Orangutangas“. Vandens bokštai yra apie 30 m aukščio.


Skaityti toliau >
2018-04-11

  Alytaus rajono savivaldybė nuo 2018 m. balandžio 12 d. iki balandžio 30 d. priima paraiškas sporto rėmimo  projektams finansuoti.


Skaityti toliau >
2018-04-11

Alytaus rajono savivaldybė nuo 2018 m. balandžio 11 d. iki balandžio 30 d. priima paraiškas kultūros projektams finansuoti.


Skaityti toliau >
2018-04-11

Balandžio 18 d. bus atliekamas Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos techninis patikrinimas. Jo metu 11 val. 52 min. visoje šalyje bus jungiamos elektros sirenos. Gyventojai, išgirdę sirenų garsus, prašomi įsijungti televizorių arba radijo imtuvus ir išklausyti perduodamą informaciją.


Skaityti toliau >
2018-04-11

Pirmas sekmadienis po šv. Velykų – Atvelykis, dar vadinamas Vaikų velykėlėmis. Ta proga 2018 metų balandžio 9 dieną į šventę „Mažosios Velykėlės su močiute“ Alovės pagrindinio ugdymo skyriuje susirinko priešmokyklinukai, pradinukai, jų tėveliai bei svečiai.


Skaityti toliau >
2018-04-11

Paraiškos mokinių užimtumo projektų finansavimui priimamos nuo šių metų balandžio 10 d. iki balandžio 30 d. Alytaus rajono savivaldybės priimamajame, Pulko g.  21,  63305 Alytus.

Projektus konkursui gali teikti ir organizuoti švietimo ir kultūros įstaigos, nevyriausybinės organizacijos, fondai, asociacijos, profesinės sąjungos, kiti juridiniai asmenys, kurių nuostatuose (įstatuose) tokia veikla numatyta. Finansuojami projektai, skirti  Alytaus rajono 1–12 klasių mokiniams.


Skaityti toliau >
2018-04-10

Užpildytas paraiškas galima teikti nuo šių metų balandžio 10 d. iki balandžio 30 d. Alytaus rajono savivaldybės priimamajame arba siųsti adresu Alytaus rajono savivaldybės administracija, Švietimo, kultūros ir sporto skyrius, Pulko g. 21, 60235 Alytus, iki balandžio 30 d. imtinai (galioja 30 d. pašto spaudas).


Skaityti toliau >
2018-04-10

Su gera nuotaika ir pavasarine energija Punioje startavo naujas muzikinis projektas „Pašėlęs mikrofonas“. Idėjos autorius Alytaus rajono kultūros centro darbuotojas Marius Franckevičius džiaugiasi, kad pavyko įgyvendinti ilgai brandintą sumanymą – suburti vestuvinius muzikantus padainuoti kartu su gyvo garso grupe.


Skaityti toliau >
2018-04-10

Kad rankas reikia plautis – žinoma. Kada jas būtina nusiplauti su muilu taip pat suprantama, tačiau, kodėl šios žinios dažnai lieka tiesiog teorinėmis ir netampa kasdieniu įpročiu sunku paaiškinti. Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, siekdamas stiprinti rankų plovimo įgūdžius, drauge su Krokialaukio Tomo Noraus Naruševičiaus gimnazijos bendruomene išvirė, galimai, didžiausią muilo gabalą Lietuvoje.


Skaityti toliau >
2018-04-10

Neapmokestinti pelno dalį naudojamą investicijoms, supaprastinti kitų valstybių piliečių įdarbinimą – tokius pasiūlymus davė Alytaus rajono verslininkas įmonėje apsilankiusiems Seimo nariams, kurie domėjosi regiono verslu ir pristatė regiono plėtros vizijas. Alytaus rajone lankėsi LR Seimo nariai Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionys demokratai Andrius Kubilius ir Dainius Kreivys. Politikai domėjosi įmonių veikla, problemomis, kurias tenka spręsti vystant verslą, teiravosi pasiūlymų, kurie pagerintų verslo situaciją ir šalies ekonomiką.


Skaityti toliau >
2018-04-10

Alytaus rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Kručkauskaitė išleido įsakymą „Dėl šildymo sezono pabaigos“, kuriuo nustatė šildymo sezono pabaigą – nuo šių metų balandžio 11 d.


Skaityti toliau >
2018-04-09

Balandžio 6 d. (mokinių atostogų metu) Alytaus r. Krokialaukio Tomo Noraus-Naruševičiaus gimnazijos ir Alytaus r. Miroslavo gimnazijos kai kurie mokytojai, mokinių ir tėvų atstovai dalyvavo projekto ,,Lyderių laikas 3“ mokyklų lyderystės iniciatyvų renginyje „Praktinių metodų taikymas mokinių įtraukimui ir geresniems rezultatams“. Renginio moderatorė Eglė Mačionienė, švietimo konsultantė, Lazdijų švietimo centro direktorė, pristatė minėtą projektą, o pranešėjai Romualdas Gelažauskas, Alytaus r. Miroslavo gimnazijos direktorius, ir Idalija Šukevičienė, Alytaus r. Krokialaukio Tomo Noraus-Naruševičiaus gimnazijos direktorė, kalbėjo apie Alytaus r. savivaldybės pokyčio projekto idėją, skaitė pranešimą tema „Pokyčių projekto LL3 kūrimo etapai“.


Skaityti toliau >
2018-04-09

Šių metų sausio 15 d. Alytaus rajono savivaldybės administracija su VšĮ „Centrine projektų valdymo agentūra“ pasirašė projekto „Alytaus rajono meno ir sporto mokyklos edukacinių erdvių įkūrimas ir atnaujinimas“ finansavimo sutartį. Bendras projekto biudžetas – 856.424,88 eurų, Europos Sąjungos fondų lėšos – 536.611,00 eurų, Alytaus rajono savivaldybės biudžeto lėšos – 319.813,88 eurų. Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.


Skaityti toliau >
2018-04-09

2017 metų lapkričio mėnesį startavo kompleksinių paslaugų šeimai projektas „Alytaus rajono bendruomeniniai šeimos namai“. Projekto tikslas įsitraukti į vykdomas veiklas kiekvieną, besirūpinantį savo šeimos savijauta, emocine atmosfera ir santykių gerove.


Skaityti toliau >
2018-04-09

Balandžio 6 d. Santaikos kultūros namuose vyko tradicinis, jau ketvirtus metus iš eilės vykstantis protų mūšis. Renginyje varžėsi aštuonios komandos iš Kumečių, Krokialaukio, Ūdrijos ir Alytaus. Keturias komandas sudarė patys santaikiškiai.


Skaityti toliau >
2018-04-09

Balandžio 6 d. Butrimonių gimnazijos pedagogai dalyvavo projekto „Lyderių laikas 3“ renginyje, kurį inicijavo ir koordinavo gimnazijos direktorius Valdas Valvonis, Alytaus r. savivaldybės kūrybinės komandos „Lyderių laikas 3“ narys. Šis projektas - nacionalinė iniciatyva, kuri rūpinasi Lietuvos švietimo sistemoje įtvirtinti lyderystei palankią aplinką, skatinančią mokyklų, savivaldybių ir nacionalinio lygmens švietimo darbuotojus siekti mokinių ugdymosi pažangos, inicijuoti ir vykdyti kokybinius pokyčius savo organizacijose.


Skaityti toliau >
2018-04-09

Balandžio 4 d. Simno žemės ūkio mokykloje vyko projekto „Lyderių laikas 3“ (LL3) Mokyklų lyderystės iniciatyvų renginys, kurio tikslas – tvirtinti lyderystei palankią infrastruktūrą Lietuvos švietimo sistemoje, užtikrinančią nacionalinio, savivaldos ir mokyklų lygmens švietimo lyderių bendruomenės susitelkimą vardan besimokančiųjų mokymosi sėkmės.


Skaityti toliau >
2018-04-09

Balandžio 4–5 d. vykusioje regioninėje švietimo parodoje „Sužinokime. Tobulėkime. Veikime“  Alytaus šv. Benedikto gimnazijoje dalinosi patirtimi ir Alytaus r. Pivašiūnų gimnazijos mokytojai. Gimnazijos patirtis buvo pristatyta temų bloke „Integruotos, tiriamosios veiklos – asmenybės ūgčiai“.


Skaityti toliau >
2018-04-09

Norėdama įamžinti ir įprasminti mūsų kraštietės, Nacionalinės premijos laureatės, poetės, rašytojos, tapytojos Onės Baliukonės (Onos Baliukonytės) atminimą, Alytaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka kasmet rengia poezijos festivalį „Laukinės vaivorykštės“ /Onei Baliukonei atminti/. Pirmasis poezijos festivalis Dauguose, pavadintas jos pirmosios poezijos knygelės vardu, įvyko 2012 m., antrasis – 2014-aisiais, o trečiasis – 2017 m. Juose savo eiles skaitė ir Onę prisiminė žinomi poetai, literatūros kritikai, skambėjo jaunųjų debiutantų kūryba, bardų dainos.


Skaityti toliau >
2018-04-09

Įpusėjus mokinių pavasario atostogoms Lietuvos šaulių sąjungos karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės jaunųjų šaulių būrelių vadovai sėmėsi žinių mokymuose „Praktinės rekomendacijos neformaliojo vaikų švietimo įgūdžių formavimui“, kurie vyko LK Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono mokomuosiuose laukuose ir šaudykloje. Mokymus vedė Lietuvos šaulių sąjungos karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės vado pavaduotojas Juozas Luckus. Programos tikslas – pateikti jaunųjų šaulių būrelių vadovams praktines rekomendacijas neformaliojo vaikų švietimo įgūdžių formavimui, skatinti skirtingų institucijų jaunųjų šaulių būrelių vadovų glaudų bendravimą ir bendradarbiavimą organizuojant neformaliojo vaikų švietimo veiklas.


Skaityti toliau >
2018-04-09

Balandžio 6 d. 18 val. Butrimonių kultūros namuose vyko tradicinis Atvelykio koncertas „Su paukščiais, su saule...“.  Scenoje pasirodė ypatingai daug mažųjų atlikėjų, nes Atvelykis dar vadinamas Vaikų velykėlėmis. 


Skaityti toliau >
2018-04-09

Pavasario moksleivių atostogų metu Alytuje vyko vaikų dziudo stovykla „Aktyvios ir sveikos atostogos“, kurią organizavo Alytaus SRC ir Alytaus dziudo klubas „SIMBA“. Stovykloje dalyvavo  dziudistai iš Kauno, Kauno rajono, Vilniaus, Jonavos, Alytaus ir Alytaus r. meno ir sporto mokyklos bei dziudo klubo „DO“ dziudistai. Stovykloje  sportininkai ne tik tobulino dziudo techniką, bet ir vyko įvairios viktorinos, judrieji žaidimai.


Skaityti toliau >
2018-04-09

Simno žemės ūkio mokykloje vyko projekto „Lyderių laikas 3“ lyderystės iniciatyvų renginys. Renginio tikslas – tvirtinti lyderystei palankią infrastruktūrą Lietuvos švietimo sistemoje, užtikrinančią nacionalinio, savivaldos ir mokyklų lygmens švietimo lyderių bendruomenės susitelkimą vardan besimokančiųjų mokymosi sėkmės.


Skaityti toliau >
2018-04-09

Parduodamas katilinės pastatas (unikalus Nr. 3398-7003-8018, paskirtis – negyvenamoji, bendras plotas 213,90 kv. m, pastatas iš plytų mūro, 1 aukšto, pastatytas 1987 m., rekonstruotas 1996 m., pažymėjimas plane 1H1p), kiti inžineriniai statiniai – kiemo statiniai (tvora, skysto kuro rezervuaras, kiemo aikštelė, unikalus Nr. 3398-7003-8029, paskirtis – kiti inžineriniai statiniai, pastatyti 1996 m.) ir jiems priskirtas 0,1999 ha žemės sklypas (unikalus Nr. 4400-0526-2288, kadastro Nr. 3303/0003:325), esantys Ateities g. 5, Butrimonių mstl., Butrimonių sen., Alytaus r. sav. (toliau – turtas).


Skaityti toliau >
2018-04-09

Skelbiama atranka į „Misija Sibiras’18“ ekspediciją ir pradedamas dar intensyvesnis pasiruošimas vasarą laukiančiai ekspedicijai į Sibirą. Nėra svarbi dalyvių profesija ar rusų kalbos žinios – atrankoje svarbiausia yra motyvacija ir noras tapti „Misija Sibiras“ šeimos dalimi ne 2 savaitėms Sibire, bet visam gyvenimui. Atrankos anketą iki gegužės 7d. kviečiama pildyti adresu www.misijasibiras.lt.


Skaityti toliau >
2018-04-09

Alytaus rajono Butrimonių seniūnijos Griškonių kaime deganti žolė galėjo sukelti dar didesnį gaisrą ir pasekmės galėjo būti daug skaudesnės. Tam kelią užkirto žaibiškai sureagavę rajono ugniagesiai ir iškvietę kitų rajonų ugniagesių pastiprinimą.


Skaityti toliau >
2018-04-06

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos informuoja, kad ledas vandens telkiniuose yra nesaugus.


Skaityti toliau >
2018-04-06

Šiųmečiai abiturientai iš karto po šv. Velykų turėjo susikaupti ir laikyti pirmąjį brandos egzaminą. Balandžio 4-ąją  į valstybinio užsienio kalbos brandos egzamino kalbėjimo dalį rinkosi ir Alytaus rajono bendrojo ugdymo, ir profesinių mokyklų abiturientai. Egzaminų sesija tęsis iki vasaros vidurio. Geriausių rezultatų pasiekusiems rajono abiturientams savivaldybė skirs premijas.


Skaityti toliau >
2018-04-06

2018 m. balandžio 19 d. 10–16 val. Alytaus r. savivaldybėje (Pulko g. 21), Posėdžių salėje, 3 aukšte, vyks Prancūzijoje sukurti ir sėkmingai taikomi mokymai, pagal tarptautinį projektą „Verslumo vizija – metodai ir priemonės ūkininkų vadybos gebėjimams stiprinti Vidurio ir Rytų Europoje“. Mokymų organizatoriai: Lietuvos agrarinės ekonomikos institutas, Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmai. Mokymus baigusiems ūkininkams bus išduoti kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai.


Skaityti toliau >
2018-04-05

2018 m. balandžio 10 d. 11.00 val. Alytaus r. meno ir sporto mokykloje (Ežero g. 18, Daugai, Alytaus r.) vyks IX Lietuvos jaunųjų atlikėjų konkursas ,,Sentimentai valsui – 2018“.


Skaityti toliau >
2018-04-05

Alytaus rajone suplanuoti melioracijos darbai. Savivaldybės taryba patvirtino 2018 metų melioracijos darbų, finansuojamų valstybės lėšomis, sąrašą. Žemės ūkio ministro įsakymu priskirtoms valstybinėms (valstybės perduotoms savivaldybėms) funkcijoms atlikti Alytaus rajono savivaldybei skirta 185,0 tūkst. Eur.


Skaityti toliau >
2018-04-04

Kviečiame į tradicinę Atvelykio šventę „Pavasario linksmybės“, vyksiančią 2018 m. balandžio 8 d. 13.30 val. Alytaus rajono kultūros centro Miroslavo skyriuje. Koncerto programoje: Kultūros centro Miroslavo skyriaus vokalinis ansamblis (vad. E. Zaleckas), liaudiškų šokių kolektyvas „Svirtis“ (vad. I. Norkūnienė, choreogr. R. Jeneliūnienė), folkloro ansamblis „Slabadėlė“ (vad. I. Norkūnienė), Kumečių kaimo kapela „Kaimynai“ (vad. A. Granskienė), Vankiškių liaudiškos muzikos ansamblis „Spindulys“ (vad. E. Zaleckas, D. Kočiūnė). Vyks tautodailininkės Ritos Valiukevičienės darbų paroda-pristatymas. Visų atvykusių lauks „Velykų Bobutės“ dovanėlės, „Margučio dėlionė“, šokiai ir žaidimai


Skaityti toliau >
2018-04-04

Kovo 26 d.  Krokialaukio bibliotekininkė Jolita Vaičiulienė visus norinčius sukvietė į edukacinį užsiėmimą „Koks, marguti, tu gražus!“. Užsiėmimą vedė Alytaus r. meno ir sporto mokyklos mokytojas Gintautas Pikūnas, kuris atvežė ir savo gamintų margučių parodą. O ji yra ypatinga, kadangi reikalauja labai daug kruopštumo ir specialios technikos. Tai ažūrinis kiaušinių graviravimas. Kiaušinio raižymas reikalauja ir nemenko pasiruošimo. Pirmiausia pro dvi skylutes reikia išpūsti kiaušinio turinį, dailiai išplauti jo vidų ir palaukti kol lukštas išdžius.


Skaityti toliau >
2018-04-03

Kovo 30 diena pradinukams Daugų Vlado Mirono gimnazijoje buvo kitokia. Ši diena skirta etnokultūrinei veiklai ir tautosakos integravimui ugdymo procese. Visą dieną gimnazijoje karaliavo pasakos. Renginyje ,,Seku seku pasaką“ dalyvavo mūsų gimnazijos bei Alovės ir Makniūnų skyrių pradinių klasių mokiniai. Jie skaitė, sekė, piešė, vaidino, dainavo, šoko pačias gražiausias ir įdomiausias pasakas.


Skaityti toliau >
2018-04-03

Alytaus r. meno ir sporto mokyklos Pivašiūnų muzikavimo skyriaus ir Pivašiūnų gimnazijos mokiniai, lydimi mokytojų Laimutės Aleksiupienės ir Algirdo Glovickio, apsilankė Pivašiūnų vaikų dienos centre, kur vyko edukacinis užsiėmimas ,,Spalvų ir muzikos žaismas velykiniuose kiaušiniuose “, kurio  tikslas supažindinti, kaip šv. Velykos  Lietuvoje buvo ankščiau švenčiamos ir kokios tradicijos yra išlikusios iki šių dienų.


Skaityti toliau >
2018-04-03

Daugų Vlado Mirono gimnazijos Alovės pagrindinio ugdymo skyriaus Priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai ir 2–4 bei 5 klasių mokiniai dalyvavo integruotoje dailės ir technologijų pamokoje „Prakalbinkime smėlį margučių raštuose“. Ją vedė pradinių klasių mokytojos Renata Miškauskienė ir Sigutė Kaminskienė.


Skaityti toliau >
2018-04-03

Daugų Vlado Mirono gimnazijos pradinių klasių mokiniai ruošdamiesi šv. Velykom,koridorių  papuošė pavasarinių darbelių paroda iš antrinių žaliavų. Mokiniai darbelius gamino iš vienkartinių lėkštučių, šaukštelių, kokteilių šiaudelių, keksiukų formelių bei saldainių popieriukų ir kt. Antrines žaliavas pavertė gražiausiais pavasario žiedais, drugeliais, kiškučiais, paukšteliais.


Skaityti toliau >
2018-04-03

Kovo 28 dieną Alytaus rajono mokiniai susirinko Pivašiūnų gimnazijoje, kurioje vyko ugdymo karjerai renginys „Rinkis ateitį dabar“. Į renginį atvyko nemažai rajono gimnazijų ir jų skyrių, dalyvavo daugiau nei pusšimtis rajono mokinių. „Nesitikėjome tokio didelio dalyvių susidomėjimo“, – džiaugėsi renginio iniciatorė ir organizatorė Pivašiūnų gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui, ugdymo karjerai mokytoja Virginija Venčkauskaitė.


Skaityti toliau >
2018-04-03

Jaunimo reikalų departamentas skelbia Mobiliojo darbo su jaunimu ir darbo su jaunimu gatvėje projektų finansavimo 2018 metais konkursą, kurio tikslas – finansuoti su jaunimu dirbančių organizacijų mobiliojo darbo su jaunimu ir darbo su jaunimu gatvėje projektus, siekiant užtikrinti jaunimo miestuose arba jaunimo, gyvenančio kaimiškose vietovėse, atokiose gyvenvietėse, laisvalaikio užimtumą ir socialinę aprėptį.


Skaityti toliau >
2018-04-03

Prieš kelis mėnesius Alytaus rajono Genių kaime buvusiose dirbtuvėse atidarytas vilkikų servisas. Dešimtmetį tarptautinių krovinių pervežimu užsiimantis verslininkas, praplėtęs veiklą, sako  jau galvojantis apie tolimesnę verslo plėtrą. Tarptautinių pervežimų uždaroji akcinė bendrovė „Jutėja“ šių metų pradžioje įsikūrė Alytaus rajono Genių kaime ir šalia vykdomos veiklos pradėjo vilkikų remontą. Įmonės savininkas ir direktorius Vidmantas Maknevičius daug darbo ir lėšų įdėjo, kad apleistas patalpas pritaikytų servisui. „Patalpas įsigijau visiškai apleistas. Dairiausi ir Alytuje, kur galėčiau atidaryti dirbtuves, tačiau buvo per brangios. Tad nusipirkau Geniuose. Dar yra nemažai darbų, tačiau automobiliai jau remontuojami“, – sakė V. Maknevičius.


Skaityti toliau >
2018-04-03

Simno gimnazijoje vyko VEX IQ robotų varžybos, kuriose dalyvavo atstovai iš Alytaus Šaltinių pagrindinės mokyklos. Penkios komandos varžėsi VEX IQ robotų RINGMASTER rungtyje. Šioje rungtyje nepakanka vien tik puikiai valdyti robotą. Reikia būti išradingiems, mokėti numatyti strategiją, gebėti dirbti komandoje.


Skaityti toliau >
2018-04-03

Kovo 26–30 dienomis Simno gimnazijoje vyko ,,Pradinukų savaitės“ renginiai: „Sportuok ir būk sveikas“, ,,Ak, tų raidelių dailumas!“, susitikimas su Lazdijų rajono bibliotekininkėmis, akcija „Papuoškime mokyklą“, „Šviesoforo“ varžybos.


Skaityti toliau >
2018-04-03

Jau balandžio 6-8 dienomis į Vilnių atkeliauja jaunųjų žurnalistų festivalis „Dramblys 2018“. Palangoje gimęs renginys šiemet keliasi į sostinę ir jau ketvirtą kartą į vieną vietą suburs daugiau nei pusantro šimto moksleivių, studentų ir aktyvaus jaunimo. Visi jie drauge su savo mentoriais - žiniasklaidoje puikiai žinomais žurnalistikos profesionalais - gilinsis į žurnalistikos pagrindus bei kels klausimus apie laisvo žodžio problemas.


Skaityti toliau >
2018-04-03

   ADMINISTRACIJOS DARBO LAIKAS

Pirmadieniais–ketvirtadieniais  8.00–17.00 val.
Penktadieniais 8.00–15.45 val.
Pietų pertrauka 12.00–12.45 val.

 

PRIIMAMOJO DARBO LAIKAS

Pirmadieniais, trečiadieniais 8.00–17.00 val.
Antradieniais, ketvirtadieniais  8.0018.00 val.
Penktadieniais  8.0015.45 val.

Administracijos specialistų priėmimo darbo grafikas

Informacija telefonu (8 315) 69 019

Biudžetinė įstaiga
Pulko g. 21, LT-62135 Alytus
Tel. (8 315) 55 530
Faks. (8 315) 74 716
El. p. info@arsa.lt
Duomenys saugomi ir kaupiami juridinių asmenų registre,
kodas 188718528