Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27280102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Kovas
    2017     
Naujienų prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji

Naujienos

Alytaus rajono savivaldybės mero Algirdo Vrubliausko padėkomis asmeninių jubiliejų progomis už nuoširdų darbą savam kraštui apdovanoti Raitininkų seniūnijos Ryliškių seniūnaitis Valdas Leonavičius ir UAB „Alytaus paminklai“ direktorius Rimgaudas Sališius.


Skaityti toliau >
2017-03-27

Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Departamentas), vadovaudamasis Socialinės apsaugos ir darbo ministro 2017 m. kovo 23 d. įsakymu Nr. A1-143 „Dėl Atvirųjų jaunimo erdvių veiklos projektų finansavimo 2017 metais konkurso nuostatų patvirtinimo“, 2017 m. kovo 23 d. paskelbtu Teisės aktų registre, skelbia Atvirųjų jaunimo erdvių veiklos projektų 2017 m. finansavimo konkursą (toliau – Konkursas).


Skaityti toliau >
2017-03-27

Kovo 20 dieną Miroslavo gimnazijoje buvo paminėta viena gražiausių ir svarbiausių aplinkosauginių švenčių – Žemės diena. Vyko viktorina „Žemė – žmonių planeta“. Renginį organizavo ir vedė geografijos mokytoja Rasa Žilinskienė ir biologijos mokytoja Reda Kančienė. Viktorinoje dalyvavo IIg–IVg klasių mokinių komandos (IIg kl.– „Skruzdėliukai“, IIIg kl. – „Žemės vaikai“, IVg kl.– „Purienos“).


Skaityti toliau >
2017-03-23

Alytaus r. meno ir sporto mokyklos Butrimonių ir Daugų skyrių mokiniai su mokytojomis 2017 m. kovo 22 d. vyko į Pivašiūnų skyrių vykdyti akciją „Savaitė be patyčių“.


Skaityti toliau >
2017-03-23

Skelbiamas kvietimas teikti paramos paraiškas pagal 2017 metų nacionalinės paramos kaimo bendruomenių veiklai teikimo taisykles,  patvirtintas žemės ūkio ministro 2017 m. kovo 7 d. įsakymu Nr. 3D-142 „Dėl 2017 metų nacionalinės paramos kaimo bendruomenių veiklai teikimo taisyklių patvirtinimo“.


Skaityti toliau >
2017-03-23

Miroslavo gimnazijos mokiniai kovo 20 dieną dalyvavo Kauno miesto Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijoje vykusioje pradinių klasių mokinių respublikinėje praktinėje konferencijoje „Jaunasis Einšteinas“.


Skaityti toliau >
2017-03-23

Alytaus r. Simno specialiosios mokyklos mokytoja Daiva Ūselienė sukvietė mokyklos bendruomenę paminėti Žemės dieną ir pavasario lygiadienį. Mokiniai, padedami mokytojų, iškėlė Žemės vėliavą.  

Klausydamiesi Žemės atsiradimo istorijos, visi galėjome grožėtis mokinių nupieštais plakatais ir piešiniais su užrašais: ,,Gerumo, kad žemėje būtų, kad Žemė būtų saugi“, ,,Kad visad augtų žolė, kad plasnotų paukščiai, kad augtų gėlės“, pagamintais popieriniais paukšteliais, gėlėmis. Šie darbai bus eksponuojami mokykloje visą mėnesį. 


Skaityti toliau >
2017-03-23

Aštuoni Alytaus rajono jaunieji atlikėjai kovo 24 d. dalyvaus Lietuvos vaikų ir moksleivių, lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų, konkurso „Tramtatulis – 2017“ Dzūkijos regioniniame ture, kuris vyks Veisiejų kultūros namuose.

Pagal konkurso nuostatus, jo dalyviai gali rinktis tradicinius užrašytus liaudies pasakojimus, autentiškas dainas, liaudiškus instrumentus. Šiemet konkursas skirtas Piliakalnių ir Tautinio kostiumo metams paminėti.


Skaityti toliau >
2017-03-22

Kovo 21 d. Ūdrijos mokykloje-daugiafunkciame centre vyko protų mūšis „Kur vėžliai žiemoja“, skirtas Pasaulinei Žemės dienai paminėti. Renginio temą ir viktoriną pasiūlė Metelių regioninio parko lankytojų centro administratorius Artūras Pečkys. Susitikimo metu susirinkusieji daug sužinojo apie balinį vėžlį, dar kitaip vadinamą „geležinę varlę“ , Lietuvos saugomas teritorijas ir Metelių regioninį parką. Visiems buvo smagu žiūrėti videomedžiagą iš vėžlių gyvenimo ir gyvenamos aplinkos tvarkymo darbų. Ypač dalyvius sudomino viktorina, kurios klausimai buvo labai įvairūs. Teko gana gerai pagalvoti rašant atsakymus. Artūras Pečkys Ūdrijos mokyklos-daugiafunkcio centro mokiniams padovanojo  knygą apie Metelių regioninį parką, jo vertybes. Knyga skirta ne tik vaikams, bet ir visai šeimai. Kviečiame skaityti ir parekomenduoti kitiems skaitytojams. Šiuo metu yra išleisti 24 knygų variantai apie Lietuvos saugomas teritorijas. Knygas PDF formatu parsisiųsti galima adresu http://www.vstt.lt/VI/index.php#a/2825


Skaityti toliau >
2017-03-22

Kovo 16-ąją dieną Simno specialiojoje mokykloje nykštukais apsirengusios mokytoja Vilija Čeplinskienė ir bibliotekininkė Virginija Raguckienė visus mokinius ir mokytojus pakvietė į mokyklos biblioteką paminėti Knygnešio dieną. Kovo 16-oji yra žymiojo knygnešio Jurgio Bielinio gimimo diena ir ji skirta prisiminti bei pagerbti visus knygnešius, kurie Lietuvos istorijoje atliko ypatingą vaidmenį.


Skaityti toliau >
2017-03-22

Kovo 18 d.  gimnazijos 4 klasės mokinės Laura Pavilonytė ir Brigita Pavilonytė (mokytoja Edita Jundulaitė), vienintelės iš Alytaus rajono mokyklų mokinių, dalyvavo tarptautinio matematikos konkurso „Pangea 2017“ II etape, kuris vyko Alytaus Dzūkijos pagrindinėje mokykloje. Konkurse dalyvavo mokiniai iš Alytaus apskrities mokyklų I konkurso etape surinkę 50 % galimų taškų (40 ir daugiau taškų). II  etape  konkurso dalyviai per 45 min. turėjo įveikti  10  dviejų sudėtingumo lygių užduotis. Konkurso nugalėtojai paaiškės kovo pabaigoje.


Skaityti toliau >
2017-03-22

Kovo 20 d. Butrimonių gimnazijoje buvo minima Pasaulinė Žemės diena – astrologinio pavasario pradžia. 1971 metais Jungtinės Tautos oficialiai įteisino Pasaulinę Žemės dieną, kuri nuo 1992 m. kasmet minima ir Lietuvoje. Ši šventė kasmet iškilmingai švenčiama ir Butrimonių gimnazijoje. Šiemet šią šventę pradėjome nuotaikinga   daina „Mano namai“, IV g klasės mokiniai pristatė šventinę kompoziciją, iškilmingai iškelta Žemės vėliava. Vėliava plevėsuos kovo–balandžio mėn. ir mums primins, kad Žemė mūsų namai.


Skaityti toliau >
2017-03-22

Ne tik pagirti ar paskatinti, bet ir pelną padidinti – Daugų Vlado Mirono gimnazijoje vykusioje mokomųjų mokinių bendrovių (MMB) mugėje Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas išleido ne vieną dešimtį eurų. Nuolatinis jaunimo verslumo skatinimas, anot mero, ne tik būtinas, bet ir privalomas.


Skaityti toliau >
2017-03-22

Migracijos informacijos centras (MIC) „Renkuosi Lietuvą“ jau teikia nemokamas psichologines konsultacijas emigravusiems, galvojantiems apie grįžimą, ar jau grįžusiems lietuviams bei jų šeimos nariams. Profesionalus psichologas konsultacijas teiks Skype pagalba, kiekvieną antradienį tarp 14:00 ir 16:00 val. (paskutinė konsultacija priimama 16:00 val.)

Užsiregistruoti konsultacijai ir susitarti dėl tinkamiausio laiko galima el. paštu mic@iom.lt, telefonu 8-800-22- 922 (skambinant iš Lietuvos) arba +370-525-14-352 (skambinant iš užsienio), taip pat Skype: Migracijos informacijos centras. Konsultacijos yra anoniminės, kurių metu dalyvauja tik profesionalus psichologas bei konsultuojamas asmuo.


Skaityti toliau >
2017-03-22

„Dažnai tenka važiuoti pro Alytų, bet niekada neteko čia pristatyti savo knygų. Tačiau šiandien nusprendžiau ištaisyti šią klaidą ir štai – aš čia“. Taip į rajono viešojoje bibliotekoje susirinkusius poezijos mylėtojus atvykęs kreipėsi žinomas poetas, muzikantas ir dainininkas Jonas Endrijaitis. Prieš tai Jonas lankėsi Daugų Vlado Mirono gimnazijoje ir pasidžiaugė, jog moksleiviai „nenušvilpė“ jo eilėraščių.


Skaityti toliau >
2017-03-22

Siekiant skatinti vaikų ir jaunimo teatrų veiklą ir tęsiant tradiciją Lietuvos nacionalinis kultūros centras kartu su šalies savivaldybėmis, kultūros centrais rengia IX Lietuvos vaikų ir jaunimo teatrų apžiūrą-šventę „Šimtakojis 2017“. 

Regioniniame ture, vyksiančiame kovo 25–26 dienomis Prienų kultūros ir laisvalaikio centre, Alytaus rajono savivaldybei atstovaus Butrimonių gimnazijos jaunimo teatras (rež. Asta Daironienė, choreogr. Živilė Patinskaitė) ir komisijos bei žiūrovų vertinimui pristatys vienos dalies spektaklį „Marti“ pagal to paties pavadinimo Žemaitės apsakymą.


Skaityti toliau >
2017-03-21

Kovo 16-oji – Knygnešio diena. Knygnešystė – XIX amžiaus Lietuvos istorijos fenomenas, patriotinė veikla, nukreipta prieš carinės Rusijos vykdytą lietuviškos spaudos ir raidyno draudimo politiką, trukusią daugiau kaip 40 metų. Po 1863 metų sukilimo Rusijos imperijos valdžia uždraudė leisti ir platinti knygas lietuvių kalba, bet lietuviai šiam reikalavimui priešinosi. Lietuviški leidiniai buvo spausdinami užsienyje (tuometinėje Prūsijoje, Mažojoje Lietuvoje, Amerikoje), nelegaliai gabenami per sieną ir platinami Lietuvoje, kuri tuo metu buvo carinės Rusijos imperijos sudėtyje.


Skaityti toliau >
2017-03-21

Kovo 29 d. 17.00 val. Alytaus rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Naujoji g. 48, Alytus) vyks žurnalistės Kristinos Stalnionytės knygos „Kelias į Santjago de Kompostelą“ pristatymas. Renginio metu galėsite įsigyti autorės knygų su autografu.

Apie knygą „Kelias į Santjago de Kompostelą”


Skaityti toliau >
2017-03-21

2017 m. – Tautinio kostiumo metai. Alytaus rajono Simno kultūros centro Miroslavo filialo salėje vyko edukacinė popietė „Lietuva – audimų raštuos“. Sveikinimo žodį tarė Miroslavo seniūnijos seniūnas Vytautas Sinkevičius. Skambant kanklių muzikai skaitovės Nijolė Žiūkienė, Jūratė Matulevičienė skaitė B. Brazdžionio, Maironio, J. Marcinkevičiaus, E. Matuzevičiaus eiles. Senolių primirštas liaudies dainas dainavo Miroslavo filialo folkloro ansamblio „Slabadėlė“ dainininkės, kankliavo kanklininkės Irena Norkūnienė, Laima Kuzabavičienė (vadovė Irena Norkūnienė).


Skaityti toliau >
2017-03-21

Po dvidešimt aštuonerių metų pertraukos Daugų seniūnijos Kančėnų ir aplinkinių kaimų gyventojai vėl gali džiaugtis tradicine lietuviška pirtimi. Malkomis kūrenama pirtis įrengta Kančėnų kaimo bendruomenės „Dėmesio centras“ patalpose.

Bendruomenės pirmininkė, Alytaus rajono savivaldybės tarybos narė Monika Ražanauskienė sako, kad pirtis bus ne tik nauja bendruomenės susitikimo vieta, bet ir vaistas nuo daugelio ligų.


Skaityti toliau >
2017-03-21

Kovo 16 d. Punios bibliotekoje vyko popietė, skirta Knygnešio dienai ir Tautinio kostiumo metams paminėti. Į ją susirinko ištikimiausi bibliotekos draugai – Punios mokyklos-daugiafunkcio centro pradinukai su savo mokytojomis.


Skaityti toliau >
2017-03-21

Kovo 12 d. Santaikos kultūros namuose vyko tradicinis stalo teniso turnyras, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Jame dalyvavo 16 žaidėjų iš Santaikos, Simno, Alytaus, Kauno, Marijampolės ir Seirijų.


Skaityti toliau >
2017-03-21

Alytaus rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas su televizijos laidų vedėju, kino ir teatro aktoriumi Giedriumi Savicku. Jį atlydėjo Pilietinių iniciatyvų centro direktorius ir šio renginio moderatorius Girvydas Duoblys.

Giedriaus Savicko atskirai pristatyti nereikia. Visi jį puikiai prisimena iš vaidmenų kine: „Kaip pavogti žmoną“, „Patriotai“, „O, ne! O, taip!“, „Valentinas vienas“ bei daugelio kitų. Teatro mėgėjai jį įsidėmėjo Oskaro Koršunovo spektakliuose: „Įstabioji ir graudžioji Romeo ir Džiuljetos istorija“ (Romeo), „Hamletas“ (Gildensternas) ar Moljero „Tartiufas“. Na, o televizijos žiūrovai jau ne vieną sezoną gėrisi jo šmaikščiomis improvizacijomis TV laidose „Auksinis balsas“ ar naujoje laidoje „Patriotai“.


Skaityti toliau >
2017-03-21

Antrus metus Lietuvos įstaigose, visuomeninėse organizacijose ir lietuvių bendruomenėse užsienyje nuo vasario 16-tos iki kovo 11-tos rengiamos Lietuvių kalbos dienos, o 2017-ieji Lietuvos Respublikos Seimo paskelbti Lietuvių kalbos kultūros metais. Lietuvių kalbos dienų tikslas – kelti  lietuvių kalbos prestižą, stiprinti lietuvių kalbos mokymosi motyvaciją, prisidėti prie lietuvių kalbos sklaidos pasaulyje, telkti bendruomenes Lietuvoje ir užsienyje.

Butrimonių gimnazijoje, kaip ir pernai, vyko Lietuvių kalbos dienų (LKD) renginių ciklas (rengė lietuvių kalbos mokytoja Renata Balčiūnienė su gimnazijos maironiečiais).


Skaityti toliau >
2017-03-20

Kovo 10 dieną Kumečių pagrindinės mokyklos mokiniai, dalyvaujantys NVŠ programoje „Sporto būrelis“, lankėsi Kauno  „Žalgirio arenoje“. Čia jie stebėjo įtemptas rungtynes tarp Kauno „Žalgirio“ ir Atėnų „Panathinaikos“ komandų, analizavo krepšinio žaidimo techniką ir taktiką. Mūsų mokyklos sirgalius suvienijo patriotiškumo jausmas, rungtynių pradžioje vieningai sugiedota Vinco Kudirkos „Tautiška giesmė“. Pasiekta žalgiriečių pergalė mus dar labiau įkvėpė siekti užsibrėžtų tikslų.

Kumečių pagrindinės mokyklos informacija


Skaityti toliau >
2017-03-20

Šiuo metu Alytaus rajone muzikuoja, šoka ir dainuoja apie 80 kolektyvų – mokyklose, kultūros centruose ir šių filialuose, muzikos ir meno mokykloje.

Šią savaitę vyks Alytaus rajono meno kolektyvų peržiūros – dainininkai, muzikantai ir šokėjai atskleis talentą ir prisistatys visuomenei, bus įvertintas kolektyvų meninis lygis, taip pat kolektyvų repertuaras, sceninis įvaizdis, turimi instrumentai, pasiruošimas būsimai Dainų šventei.


Skaityti toliau >
2017-03-20

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos nevyriausybinių organizacijų plėtros įstatymo nuostatomis, Alytaus rajono savivaldybėje bus sudaroma Savivaldybės nevyriausybinių organizacijų taryba, skirta teikti pasiūlymus savivaldybės institucijoms dėl savivaldybės teritorijoje veikiančių nevyriausybinių organizacijų veiklos skatinimo ir atlikti kitas funkcijas, kurios bus apibrėžtos komisijos nuostatuose. Numatoma komisiją sudaryti iš 10 asmenų – 5 savivaldybės institucijų, įstaigų atstovų ir 5 nevyriausybinių organizacijų, veikiančių Alytaus rajono savivaldybės teritorijoje, atstovų. 


Skaityti toliau >
2017-03-17

Kovo 14 d. Krokialaukio Tomo Noraus-Naruševičiaus gimnazijoje vyko Alytaus kraštotyros muziejaus parodos „Mūsų protėvių dvasia – Alytaus rajono piliakalniai“ atidarymas. Renginys skirtas Piliakalnių metams. Pristatydami parodą jos rengėjai – Alytaus kraštotyros muziejaus istorijos skyriaus vedėja Vilma Jenčiulytė ir muziejininkas Artūras Balčiūnas – pabrėžė, kad šiandien piliakalniai ne tik praturtina Lietuvos kraštovaizdį, bet yra krašto istorijos liudininkai, turi mokslinę, pažintinę, rekreacinę vertę, yra išskirtinis Lietuvos archeologinis paveldas, todėl žinoti apie juos, juos saugoti privalu kiekvienam. „Domėdamiesi piliakalnių istorija geriau pažinsime savo krašto istoriją, kultūrą, tapsime sąmoningesni“, – kalbėjo parodos iniciatorė Alytaus r. savivaldybės viešosios bibliotekos Krokialaukio filialo bibliotekininkė D. Kalasauskienė.


Skaityti toliau >
2017-03-16

Alytaus rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Naujoji g. 48, Alytus) vyks poeto, žurnalisto, publicisto Česlovo Skaržinsko naujausios knygos „Palėpėje, į kurią atsėlina vakaras“ pristatymas.


Skaityti toliau >
2017-03-16

Kovo 15 d. Dauguose finišavo pirmą kartą Alytaus rajone surengtos mėgėjų tinklinio varžybos. Nugalėtojais tapo Pivašiūnų seniūnijos sportininkai. Nuotraukas ir vaizdo įrašą galite peržiurėti paspaudę šią nuorodą:


Skaityti toliau >
2017-03-16

Kovo 14-oji – tarptautinė skaičiaus „Pi“ diena – matematikos ir fizikos fanai šią dieną švenčia prisimindami iracionalų skaičių 3,14. Šios dienos proga rajono mokiniai ir mokytojai dalyvavo netradicinėse pamokose, vaišinosi pyragais.


Skaityti toliau >
2017-03-16

Prieš daugiau nei trejus metus atrodė, kad Alytaus rajono gyventojams vaikų dantų padengimas silantinėmis medžiagomis – nemokama priemonė, padedanti užtikrinti vaikų dantų sveikatą, nereikalinga.  Kuomet Ligonių kasa pateikdavo kasmetes ataskaitas apie dantų padengimo silantinėmis medžiagomis paslaugą šioje teritorijoje gavusius vaikus, paaiškėdavo, kad programos vykdymas prastesnis nei Alytaus rajone būdavo tik vienoje–dvejose savivaldybėse. Per metus silantais dantukai būdavo padengiami tik iki dešimties procentų tikslinės grupės vaikų.


Skaityti toliau >
2017-03-15

Kovo 17 d. 13 val. Daugų Vlado Mirono gimnazijoje (Pergalės g. 2, Daugai) ir 16 val. Alytaus rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Naujoji g. 48, Alytus) vyks žinomo poeto, Jono Aisčio literatūros premijos laureato Jono Endrijaičio rinktinės „Meilės subrandinti“ sutiktuvės. Renginio metu skambės gražiausi poeto eilėraščiai ir dainos apie meilę.

Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos informacija


Skaityti toliau >
2017-03-15

2016 m. lapkričio 21 d. startavo projektas „Kuriame Lietuvą!“, kurį inicijavo Elektrėnų savivaldybės Jaunimo reikalų tarybos biuras ir Europos Parlamento narys Petras Auštrevičius. Norinčios projekte dalyvauti mokyklos turėjo atlikti kūrybinę-tiriamąją užduotį – iškelti aktualią savo aplinkos problemą ir sukurti veiksmų planą jai spręsti. Projekto finalinė užduotis buvo trumpo kūrybinio filmo apie atliktas veiklas pristatymas. 


Skaityti toliau >
2017-03-15

Kviečiame ūkininkus ir juridinius subjektus, užsiimančius žemės ūkio veikla, pasinaudoti teikiama parama pasėlių draudimų įmokoms kompensuoti, pasirinktinai iš nacionalinių ar Nacionalinės mokėjimo agentūros (toliau – NMA) lėšų. Dėl paramos gavimo gali kreiptis augalininkai, daržininkai, sodininkai.


Skaityti toliau >
2017-03-15

Kovo 11-oji – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena. Ši data – tai ypač šviesi akimirka daug išgyvenimų patyrusios Lietuvos istorijoje. Jau dvidešimt septynerius metus ji pražysta mūsų širdyse pačiais gražiausiais žiedais. Šiais metais Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną Pivašiūnų gimnazijos maironiečiai pagerbė Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Alfonso Petrulio atminimą, padėjo gėles prie signataro paminklo. Minint 27-ąsias Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo – 1990 metų kovo 11-osios – metines, visi gimnazijos mokiniai ir mokytojai prisidėjo prie pilietinės iniciatyvos „GYVASIS TAUTOS ŽIEDAS“ . 


Skaityti toliau >
2017-03-15

Kumečių pagrindinėje mokykloje Kovo 11-ajai paminėti buvo suorganizuota projektinė diena „Žemėj Lietuvos ąžuolai žaliuos“.

Kelios dienos prieš renginį mokiniai, vadovaujami mokytojų, visų mokyklos patalpų langus papuošė karpytais trijų mūsų vėliavos spalvų ąžuolo lapais.

Kovo 10-osios rytą susirinkę į mokyklos salę, išgirdome mokyklos direktorės Aldonos Bencevičienės sveikinamąją kalbą, giedojome valstybinį himną, klausėmės mokinių atliekamų dainų, deklamuojamų posmų. Akį traukė tautiniais drabužiais pasipuošę mokiniai, mokytojai, kiti mokyklos darbuotojai.


Skaityti toliau >
2017-03-14

Alytaus rajono keliuose šią savaitę intensyviai dirbs greideriai. Sulaukus palankių orų bus lyginami visų seniūnijų žvyrkeliai.

Iš viso rajone yra daugiau kaip 1500 km prožiūrimų kelių.


Skaityti toliau >
2017-03-14

Žemės ūkio ministerija skelbia kvietimą teikti paraiškas gauti valstybės pagalbą konkursams, respublikinės ir regioninės reikšmės žemės ūkio parodoms ir prekybos mugėms organizuoti ir dalyvauti jose, informacinių leidinių leidybai.

Numatomų renginių organizavimo paraiškas pagal įsakyme pateiktą formą gali teikti juridiniai asmenys, užsiimantys žemės ūkio parodų, prekybos mugių, konkursų organizavimu. Galutinis pagalbos gavėjas – žemės ūkio, žuvininkystės ir akvakultūros sektorių įmonė, vykdanti pirminę žemės ūkio produktų, žuvininkystės produktų gamybos, perdirbimo ir prekybos veiklą, žemės ūkio parodų, prekybos mugių ir konkursų dalyvė.


Skaityti toliau >
2017-03-13

Kaimo bendruomenės, norinčios stiprinti savo materialinę bazę, sutvarkyti viešąsias erdves, pritaikant jas kaimo gyventojų poreikiams, ar organizuoti tradicinius renginius, jau nuo šiandien gali teikti paraiškas projektams finansuoti. Paraiškos bus priimamos iki balandžio 10 d.


Skaityti toliau >
2017-03-13

Kapelų varžytuvių „Duokim garo“ nugalėtojos Punios kaimo kapela „Punelė“ garsiai atšventė trisdešimtmetį. Į Punios – mažosios Lietuvos kultūros sostinės 2017 – renginį ne tik dainų pasiklausyti, bet ir gerų žodžių išsakyti, linkėjimus perduoti susirinko gausus būrys sveikintojų, ne visi norintieji tilpo į salę.


Skaityti toliau >
2017-03-13

Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas, mero pavaduotojas Arvydas Balčiūnas dalyvavo Pietų Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ konferencijoje „Socialinis dialogas Pietų Lietuvos regione“.


Skaityti toliau >
2017-03-13

Kovo 11 dieną Simnas ūžė. Čia skambėjo dviejų švenčių akordai – iškilmingai paminėta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena – triukšmingai tradicinis Simno kermošius. Tai bene didžiausia Pietų Lietuvoje organizuojama Kaziuko mugė, o linksmybėmis ir prekybininkų siūlomais gaminiais sostinei nenusileido.


Skaityti toliau >
2017-03-13

Kovo 9-ąją Makniūnų mokyklos-daugiafunkcio centro laisvalaikio salė šventės dalyvius ir svečius pasitiko liaudiškos muzikos pyne, o scenai išraiškos ir didingumo suteikė tautinių kostiumų, prijuosčių bei senoviškų šio krašto moterų austų juostų motyvai, nes šie metai paskelbti Tautinio kostiumo metais. Tautinės dvasios paveikti iškilmingu „Tautiškos giesmės“ giedojimu pradėjome Kovo 11-osios šventės minėjimą. Susirinkusius pasveikino Makniūnų mokyklos-daugiafunkcio centro direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gita Sakalauskienė, Raitininkų seniūnas Arūnas Laukaitis, Lietuvos Respublikos Seimo narys Laurynas Kasčiūnas.


Skaityti toliau >
2017-03-13

Penktadienį, kovo 10 dieną, Daugų Vlado Mirono gimnazijoje, kaip ir visose Lietuvos mokymo įstaigose, buvo minima Kovo 11-oji – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena. Jau nuo pat ryto gimnazijoje sklandė pakili, šventinė nuotaika. Pasipuošę trispalvėmis juostelėmis, sagučiais, apyrankėmis mokiniai ir mokytojai rašė palinkėjimus Lietuvai ir lipdė juos ant Lietuvos žemėlapio. Gražus trispalvis palinkėjimų Lietuvai paveikslas papuošė gimnazijos vestibiulį. Jis tarytum nebyliai liudijo mūsų viltis ir meilę Tėvynei.


Skaityti toliau >
2017-03-13

Kovo 10 dieną Simno gimnazijoje vyko įvairūs sporto renginiai, skirti Kovo 11-ajai paminėti. Naujame žaidimų kabinete vykusiose asmeninėse stalo teniso varžybose prizines vietas tarpusavyje „pasidalino“ IIIag klasės mokiniai: nugalėtoju tapo Arminas Ostrauskas, antras liko Rytis Burneika, trečią vietą iškovojo Karolis Kavaliauskas – gimnazistai buvo apdovanoti medaliais ir padėkos raštais. 5–6 klasių komandos varžėsi kvadrato, o 7–IIg klasių mokiniai – tinklinio ir krepšinio konkursuose. Aktyviausiai dalyvavo 5a, 6a, 8a ir IIag klasės mokiniai. Visų klasių komandos už dalyvavimą renginyje buvo apdovanotos padėkos raštais.


Skaityti toliau >
2017-03-13
2017-03-10

Kovo 8 dieną Ūdrijos mokykloje-daugiafunkciame centre  vyko muzikinė-literatūrinė popietė „Moterys pasaulio istorijoje“. Joje dalyvavo poetė, Santaikos bibliotekininkė Laima Petkevičienė ir dainininkas Dainius Čyžius. Poetė pristatė pirmąją poezijos knygą „Tai, ką jaučiu“ bei skaitė pačius naujausius savo eilėraščius. Dainius Čyžius skyrė muzikinį sveikinimą Ūdrijos moterims. Po muzikinio sveikinimo vyko foto konkursas. Popietės dalyviams buvo pateiktos nuotraukos-dėlionės, kuriose reikėjo atpažinti ir įvardinti 10 žymių pasaulio ir Lietuvos moterų. Sėkmingai įspėję ir atpažinę garsią pasaulio moterį, dalyviai buvo įvertinti  prizais-staigmenomis.


Skaityti toliau >
2017-03-10

Tarp dviejų  Lietuvai ypatingai svarbių švenčių – Vasario 16-osios ir Kovo 11-osios – minima ne mažiau reikšminga  diena  – vasario 21-oji, kurią   nuo 1999 metų  Jungtinės Tautos yra paskelbusios Tarptautine gimtosios kalbos diena. 


Skaityti toliau >
2017-03-10

Kovo 8-ąją nuo ankstyvo ryto Pivašiūnų gimnazijoje skambėjo romantiška muzika, kiekviena gimnazijos bendruomenės moteris buvo sutinkama su sveikinimo žodžiais, spalvingais balionais ir saldainiais.


Skaityti toliau >
2017-03-10

2016 m. pabaigoje Alytaus rajono VVG, įgyvendindama projektą ,,Alytaus rajono ir Birštono savivaldybių kaimiškosios teritorijos bendruomenių inicijuota vietos plėtros strategija 2015–2020 metams“ (VPS) bei gavusi dalinį finansavimą iš Alytaus rajono savivaldybės administracijos, parengė elektroninį ir popierinį leidinį „Alytaus rajono vietos veiklos grupės teritorijos bendruomenės ir bibliotekos – krašto gerovę ir kultūrą puoselėjanti jėga“.


Skaityti toliau >
2017-03-10

Kovo 7 d.gimnazijos ketvirtos klasės mokiniai (mokytoja E. Jundulaitė) dalyvavo Alytaus rajono pradinių klasių mokinių viktorinoje „Kalbėkime apie Tėvynę teisingais žodžiais“, kuri vyko Alytaus rajono meno ir sporto mokykloje. Viktorinos tikslas – tobulinti, plėsti ir įtvirtinti teorines žinias apie Lietuvą, prisiminti jos istoriją, muzikos, dailės ir sporto aktualijas, skatinti kūrybiškumą, savarankiškumą ir saviraišką.


Skaityti toliau >
2017-03-10

Siunčiame žinią apie Lietuvos mokinių dainuojamosios poezijos konkurso Varėnos regiono turą 2017 (turui priklauso Druskininkų, Lazdijų, Alytaus ir Varėnos miestai ir rajonai). 

Šiais metais Varėnos regiono turas vyks kovo 29 d. 15 val. Varėnos viešojoje bibliotekoje.


Skaityti toliau >
2017-03-10

Kovo 7 d. gimnazijoje vyko viktorina „Lietuvių tautos perlai,“ skirta Ievos Simonaitytės 120-osioms, Kazio Bradūno 100-osioms, Šatrijos Raganos (Marijos Pečkauskaitės) 140-osioms gimimo metinėms paminėti. Viktorinoje dalyvavę 25 5–IIg klasių mokiniai ne tik varžėsi įvairiose rungtyse, atsakinėjo į klausimus, sprendė kryžiažodžius, galvosūkius, kūrė eilėraščių posmus apie gimtąją kalbą, bet ir pagilino žinias apie iškilias lietuvių literatūros asmenybes – Kazį Bradūną, Ievą Simonaitytę, Šatrijos Raganą, Bernardą Brazdžionį, likimo apdovanotas neįkainojama dovana – gražaus lietuviško žodžio dovana. Tuo mokiniai galėjo įsitikinti skaitydami šių kūrėjų kūrinių ištraukas, atlikdami kūrybines, loginio mąstymo reikalaujančias užduotis. Visi viktorinos dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais.


Skaityti toliau >
2017-03-10

Prieš kurį laiką afrikinis kiaulių maras gąsdinęs Alytaus rajoną, kaip ir visą Lietuvą – pastaruoju metu po truputį rimsta. Tačiau atsikvėpti kaimo žmogui nėra kada. Tiek stambesni ūkininkai, tiek pavieniai laikytojai turi suklusti ir būti budrūs, laikytis biosaugos reikalavimų, nes į jų naminius paukščius kėsinasi grėsmingasis paukščių gripas.


Skaityti toliau >
2017-03-10

85-erių metų jubiliejaus proga Alytaus rajono garbės pilietį dailininką Antaną Kmieliauską pasveikino ir šilčiausius linkėjimus atvežė Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas. Viešnagės metu su jubiliatu ir dukra Ramune Kmieliauskaite pasidalyta ne tik prisiminimais, bet ir ateities darbais, kurie dar labiau įprasmintų Alytaus rajono ir garbės piliečio artimą ryšį.


Skaityti toliau >
2017-03-09

Kovo 7 dieną, Alytaus r. meno ir sporto mokykloje vyko I-oji Alytaus rajono žingeidžių pradinių klasių mokinių viktorina ,,Kalbėkime apie Tėvynę teisingais žodžiais“, skirta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Dalyvavusios komandos visus džiugino savo išradingumu ir puikia nuotaika, demonstravo savo žinias ir gebėjimus įvairiausiose užduotyse, kurios reikalavo atidumo ir atsakingumo.


Skaityti toliau >
2017-03-09

Tradicinio Alytaus rajono savivaldybės renginio „Simno kermošius“ metu šių metų kovo 11 d. nuo 8 iki 15 val. bus uždarytas automobilių transporto eismas Vytauto g. atkarpoje Simne.

Alytaus rajono savivaldybės informacija


Skaityti toliau >
2017-03-08

Savaitgalį šurmuliavusi Kaziuko mugė sukvietė į Vilnių ne tik norinčius pabūti šventėje, bet ir dalį geriausių Lietuvos šachmatininkų, kurie dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo organizuotose šachmatų varžybose „Lietuvos Respublikos Seimo taurė – 2017“, skirtose Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Renginys vyko Seimo rūmuose.


Skaityti toliau >
2017-03-08

Kovo 6-ą dieną Punios mokykloje-daugiafunkciame centre šurmuliavo tradicinė Kaziuko mugė. Jos dalyviais šiais metais tapo ne tik mokytojai, mokiniai, bet ir jų tėveliai, seneliai. Vieni prekiavo, kiti buvo aktyvūs pirkėjai.


Skaityti toliau >
2017-03-08

Šį savaitgalį Kauno rajone, Zpyškio pagrindinės mokyklos sporto salėje vyko XI sporto klubo „Dziudistas“ ir atviras Kauno rajono jaunučių dziudo čempionatas. Šiamie čempionate Alytaus rajono garbę gynė ir jaunieji meno ir sporto mokyklos dziudistai,  treniruojami  Rolando Lukoševičiaus.  Svorio kategorijoje iki 34 kilogramų pirmąją vietą iškovojo Tomas Kirkliauskas. Antrąją vietą iškovojo Mantas Matulevičius ( svorio kategorija iki 50 kg.). Tarp merginų Goda Burneikaitė svorio kategorijoje iki 25 kilogramų iškovojo trečią vietą, beje Goda svorio kategorijoje buvo jauniausia dalyvė.  Perspektyvus sportininkas Gabrielius Ališauskas kovodamas patyrė traumą ir negalėjo tęsti kovų dėl medalio.

Alytaus r. meno ir sporto mokyklos informacija


Skaityti toliau >
2017-03-08

   ADMINISTRACIJOS DARBO LAIKAS

Pirmadieniais–ketvirtadieniais  8.00–17.00 val.
Penktadieniais 8.00–15.45 val.
Pietų pertrauka 12.00–12.45 val.

 

PRIIMAMOJO DARBO LAIKAS

Pirmadieniais, trečiadieniais 8.00–17.00 val.
Antradieniais, ketvirtadieniais  8.0018.00 val.
Penktadieniais  8.0015.45 val.

Administracijos specialistų priėmimo darbo grafikas

Informacija telefonu (8 315) 69 019

Biudžetinė įstaiga
Pulko g. 21, LT-62135 Alytus
Tel. (8 315) 55 530
Faks. (8 315) 74 716
El. p. info@arsa.lt
Duomenys saugomi ir kaupiami juridinių asmenų registre,
kodas 188718528