Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930010203
Lapkritis
    2017     
Naujienų prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji

2017-05-16 - Naujienos - Šventėme Šeimos dieną

Šeimos dienos šventimas Alytaus rajono įstaigose:

Šeimos savaitė Daugų Vlado Mirono gimnazijoje

„Šeima – tai miniatiūrinė visuomenė, nuo kurios vientisumo priklauso visos didelės visuomenės saugumas“. Taip teigė austrų gydytojas Alfredas Adleris. Ir jis, be abejonės, buvo teisus. Tik tvirta ir darni šeima gali būti vieningos valstybės pagrindas. Vertybės, ugdomos toje mažoje visuomenės ląstelėje, vėliau skleidžiasi platesnėje erdvėje: darželyje, mokykloje, universitete, darbinėje aplinkoje. Anot lietuvių pedagogo Juozo Vaitkevičiaus, šeima yra pati natūraliausia ir tobuliausia žmogaus buveinė, vaikų atsiradimo ir jų auginimo institucija. Daugų Vlado Mirono gimnazijos bendruomenė, norėdama priminti ir įprasminti šias tiesas, vieną gegužės savaitę (8–12 d.) paskelbė Šeimos savaite gimnazijoje. Todėl visą savaitę gimnazijoje vyko vaikų ir jų tėvelių įvairios veiklos ir užsiėmimai. Gera buvo matyti klasėse, sporto salėje, scenoje mokinius su savo tėveliai draugiškai besišnekučiuojančius, dainuojančius, diskutuojančius...

Pirmą Šeimos savaitės dieną mokiniai, jų tėveliai bei mokytojai rinkosi į gimnazijos sporto salėje vykusią Sporto ir sveikatingumo šventę. Kūno kultūros mokytojai organizavo ir pravedė daug įdomių rungčių. Vaikai varžėsi su tėveliais tinklinio aikštelėje, rungėsi estafetėse, žaidė smiginį... Už dalyvavimą sporto šventės rungtyse mokytojai sugalvojo įdomias ir linksmas nominacijas. 

Kitą dieną gimnazijos mokiniai su savo šeimos nariais dalyvavo įdomioje aromaterapijos paskaitoje-edukacijoje „Gydanti augalo galia“. Užsiėmimą vedė buvusi mūsų gimnazijos mokinė Sigita Pauliukaitienė. Dalyvavusieji renginyje sužinojo daug įdomių mokslinių faktų apie augalų gydomąsias galias, apie tai, kaip iš jų išgaunamas eterinis aliejus, kokia jo nauda žmogui.

Pradinių klasių mokiniai su mokytojomis ir treneriu Juozu Židžiūnu suorganizavo šeimų šaškių konkursą Daugų krašto taurei laimėti. Jame varžėsi net 11 šeimų komandų.

Mokiniai tėvelius pakvietė ir į jų pačių vedamas pamokas. Ir kokių veiklų jie tik nesugalvojo! Vienoje klasėje tėveliai varžėsi protmūšyje, kitoje rašė laiškus, dar kitoje kūrė verslo idėjas, komentavo filmo ištraukas, laidė laimės drugelius…

Šeimos savaitės baigiamasis akordas – gražus ir jautrus koncertas – padėkos ir dėkingumo ženklas tėveliams, broliams bei seneliams. Skambėjo daug gražių dainų, eilių, šokių, skirtų brangiausiems žmonėms ir brangiausiam kraštui. Gražu buvo stebėti susijaudinusių ir savo vaikais besididžiuojančių tėvelių veidus bei nuoširdžias šypsenas, malonu girdėti garsius aplodismentus. 

Visi žinome, kad šeima – tai artimi ir brangūs žmonės, tai tie, kuriuos mes mylim, iš ko imame pavyzdį, kam linkime gėrio ir laimės. Būtent šeimoje išmokstame šypsotis, būti atsakingi, rūpintis ir gerbti kitus. Mokykla – tai mūsų antra šeima, pratęsianti šių funkcijų ugdymą.

Daugų Vlado Mirono gimnazijos informacija


 „Šeimos delnuose“ sukvietė Alovės šeimas

Alovės pagrindinė mokykla jau ne pirmus metus mini Tarptautinę šeimos dieną. Tai tradicija tapęs renginys „Šeimos delnuose“, sukviečiantis draugėn visą mokyklos bendruomenę, puoselėjantis ir stiprinantis tėvų ir vaikų, mokytojų ir mokinių tarpusavio santykius, ugdantis socialines kompetencijas.

Gegužės 12 dieną mūsų mokykloje vyko netradicinės pamokos: „Kalbame šokiu“, „Gražiausias žiedas Jums“, „Daina – skambantys jausmai“, „Pagamink, papuošk, pristatyk“. Meninėms veikloms vadovavo mokytojai A. Jurčiukonis, R. Klimavičius, Z. Cikanienė, H. Lapinskaitė, soc. pedagogė A. Damkauskienė, skaitovus ruošė mokytojos L. Naujalienė ir L. Alksninienė. Sumuštinius mokiniai gamino kartu su klasių vadovėmis. Malonu, kad surado laiko ir veiklose dalyvavo dalis tėvelių.

Veiklas apibendrinome susirinkę į salę, kur mokiniai šokius, dainas ir posmus skyrė patiems brangiausiems žmonėms. Pasak mokyklos direktoriaus J. Navicko: „Mes tiesiog gyvename žinodami, kad yra žmogus, kurio gali šauktis dieną ir naktį, kuris mylėdamas bars ir viską atleis – tai mama, tėtis, sesuo, brolis, močiutė, senelis. Ši diena – tai dar viena proga paimti už rankos, apsikabinti, pasakyti gerą žodį.“ Naudodamasis šia proga mokyklos direktorius įteikė padėkas mamytėms, aktyviai dalyvavusioms dienos veiklose: Nijolei Dzidzevičienei, Audronei Mikailionienei, Onai Kubiliūtei, Irmai Vilčinskienei, Jovitai Mockevičiūtei, Redai Brazlauskienei, Jovitai Čiukaitienei, Daliai Janulevičienei.

Renginio pabaigoje J. Petkevičienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui, padėkojo tėveliams už dalyvavimą, mokiniams – už gražų pasirodymą, mokytojams – už mokinių paruošimą ir pakvietė pasivaišinti karšta arbata bei paskanauti pačių pagamintų užkandžių.

Loreta Alksninienė, lietuvių kalbos mokytoja


Šeimos šventė Santaikoje

Gegužės 12 d. Santaikos kultūros namuose Tarptautinei šeimos dienai paminėti vyko renginys „Esu iš meilės, dėl meilės ir meilėje“.

Vakaro metu jaudinančiai nuskambėjo meninė kompozicija „Sugrįšim save įsigiję“, kurią atliko Santaikos kultūros namų meno mėgėjų kolektyvai (režisierė Rasa Navakauskienė, muzikos vadovas Juozas Kavaliauskas).  Poezija, dainomis buvo įprasmintas žmogaus gyvenimo kelias nuo gimimo iki gilios senatvės. Kompoziciją atliko kelios santaikiečių kartos – vaikai, jaunimas, tėvai ir seneliai.

Žiūrovai taip pat turėjo progą susipažinti su Bronislavo Grėbliausko tapybos paroda „Pavasaris gamtoje“, kurią pristatė bibliotekininkė Laima Petkevičienė.

Nuostabiomis dainomis renginį vainikavo vokalinis ansamblis „Jotvainiai“ iš Alytaus (vad. Lina Butkevičienė).

 

Rasa Navakauskienė
Simno kc renginių organizatorė Santaikoje


Šeimos šventė Pivašiūnų gimnazijoje

Gegužės 15-oji – Šeimos diena. Žmonėms visame pasaulyje reikia šeimos – nepaisant to, kokią vietą šeima užima visuomenėje. Daugumai žmonių šeima – saugumo ir laimės vieta, kur visi išmoksta solidariai gyventi.

Šventėme šeimos dieną ir Pivašiūnų gimnazijoje. Šventinį koncertą surengė Pivašiūnų gimnazijos pradinukai. Mažosios renginio vedėjos – 3 klasės mokinės Dinara Dobrovolskaitė ir Simona Leškevičiūtė, pasveikino mamytes, tėvelius, senelius, globėjus  susirinkusius į šventinį koncertą „Gražiausi žodžiai...“, skirtą Tarptautinei šeimos dienai, kuri yra švenčiama gegužės 15 dieną, paminėti. Eilėraščio posmais kvietė surasti laiko pasidžiaugti gamta, apkabinti artimą, paguosti liūdintį, apginti silpną, pabūti kartu su mylimais žmonėmis.  Eilėmis savo mamytes sveikino priešmokyklinės grupės ugdytiniai. Pirmokai padainavo „Katryte, pabusk“, „Mano tėtis“. Antrokai skyrė dainą „Visiems mažiems ir dideliems“. Trečiokų sveikinimus lydėjo daina „Tai ne laikas“. O ketvirtokai pašoko ratelį „Prašom, prašom“.

Koncertą tęsė mokinių, lankančių Alytaus r. meno ir sporto mokyklą, pasirodymai. Mykolas Kochanskas akordeonu pagrojo valsą, Paulina Dičkutė  kanklėmis atliko lietuvių liaudies dainą „Lakštutė“, Dinara Dobrovolskaitė  pianinu paskambino melodiją iš kino filmo „Titanikas“, Rūta Degesytė su Evaldu Žila pagriežė smuikeliais „Tau, mano mamyte“. Vaikų kapelija „Griežliukė“ susirinkusiems tėveliams skyrė valsą. Šventės pabaigą vainikavo bendra daina „Svajoklis“.

Džiugu buvo matyti laimingus, besišypsančius, slapta džiaugsmo ašarą braukiančius tėvelius, globėjus, močiutes, švytinčius vaikų veidelius. Už pagalbą ruošiant šį šventinį koncertą noriu padėkoti direktoriaus pavaduotojai ugdymui Virginijai Venčkauskaitei, muzikos mokytojams A. Glovickiui , L Aleksupienei, Vanagaitei, priešmokyklinės grupės mokytojai D. Nastulevičienei ir pradinių klasių mokytojoms L. Leškevičienei, R. Zajančkauskienei, D. Ambrasienei. Vaikučiams dėkoju už sveikinimo žodžius, o jų artimiesiems už tai, kad surado laiko ir atvyko į šventę.

Pradinių klasių vyr. mokytoja
Lina Kochanskienė
Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui

   ADMINISTRACIJOS DARBO LAIKAS

Pirmadieniais–ketvirtadieniais  8.00–17.00 val.
Penktadieniais 8.00–15.45 val.
Pietų pertrauka 12.00–12.45 val.

 

PRIIMAMOJO DARBO LAIKAS

Pirmadieniais, trečiadieniais 8.00–17.00 val.
Antradieniais, ketvirtadieniais  8.0018.00 val.
Penktadieniais  8.0015.45 val.

Administracijos specialistų priėmimo darbo grafikas

Informacija telefonu (8 315) 69 019

Biudžetinė įstaiga
Pulko g. 21, LT-62135 Alytus
Tel. (8 315) 55 530
Faks. (8 315) 74 716
El. p. info@arsa.lt
Duomenys saugomi ir kaupiami juridinių asmenų registre,
kodas 188718528