Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
Liepa
    2018     
Naujienų prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji

2018-03-06 - Naujienos - Respublikinis mokinių konkursas „Aš – Lietuvos pilietis“ Butrimonyse

Šiais metais Lietuva švenčia Atkurtos valstybės šimtmetį. Siekiant paminėti šią svarbią datą, kovo 1 dieną Butrimonių gimnazijoje vyko Lietuvos pradinių klasių mokinių konkursas „Aš – Lietuvos pilietis“, kurio tikslas – puoselėti bendruomenines, pilietines ir tautines vertybes, ugdyti mokinių komunikacinę, kultūrinę kompetenciją, diegti pagarbą gimtajam kraštui. Šis renginys – viena iš kvalifikacijos kėlimo seminaro „Pilietiškumo ugdymas pradinėse klasėse“ veiklų.

Į organizatorių – Alytaus r. Butrimonių gimnazijos pradinių klasių mokytojų metodininkių Ritos Peckuvienės ir Astos Šarkelienės – kvietimą dalyvauti konkurse atsiliepė 7 komandos iš keturių šalies savivaldybių: Alytaus r. Krokialaukio Tomo Noraus-Naruševičiaus gimnazija, Alytaus r. Krokialaukio Tomo Noraus-Naruševičiaus gimnazijos Ūdrijos pagrindinio ugdymo ir daugiafunkcis skyrius, Alytaus r. Daugų Vlado Mirono gimnazija, Alytaus r. Daugų Vlado Mirono gimnazijos Alovės pagrindinio ugdymo skyrius, Prienų r. Jiezno gimnazija, Kaišiadorių r. Rumšiškių Antano Baranausko gimnazija bei Elektrėnų savivaldybės Vievio pradinė mokykla, taip pat švenčianti gyvavimo šimtmetį. Prie svečių prisijungė 2 šeimininkų komandos: Butrimonių gimnazijos ir jos skyriaus komanda iš Punios mokyklos.

Visus susirinkusius pasveikino Butrimonių gimnazijos 4 klasės mokiniai, kviesdami drauge statyti simbolinę pilį Lietuvai. Kiekviena konkurse dalyvavusi komanda atsivežė kubą, ant kurio užrašė šūkį Lietuvai, pristatė savo mokyklą ir žymias savo krašto vietas. Iš kubų buvo sudėta spalvinga pilis. Po gražaus komandų prisistatymo renginio svečius ir šeimininkus pasveikino gimnazijos direktorius Valdas Valvonis, įteikdamas visiems po simbolinę Lietuvos šimtmečio dovanėlę. Gražių žodžių mažiesiems nestokojo Butrimonių gimnazijos Garbės galerijos narys, akademikas emeritas Algirdas Sliesaravičius.

Mokytojos, palinkėjusios savo mokiniams didelės sėkmės konkurse, rinkosi į paskaitą „Pilietiškumo ugdymas pradinėse klasėse“, kurioje pranešimus skaitė Butrimonių gimnazijos pradinių klasių vyresnioji mokytoja Sigita Žvinakienė ir mokytoja metodininkė Gina Griškonienė. Savo knygą ,,Veikla ir patirtis. Pilietinis ir tautinis ugdymas Alytaus rajono Butrimonių vidurinėje mokykloje“ (2008) pristatė etikos mokytoja metodininkė Genovaitė Žiurinskienė. Vėliau viešnios susipažino su gimnazijos netradicinio ugdymo erdvėmis. Tuo metu 9 komandos aktyviai varžėsi konkurse „Aš – Lietuvos pilietis“. Svarbiausia užduotis, reikalavusi teorinių istorijos ir geografijos žinių, – testas „Ką žinau apie Lietuvą“. Vėliau komandų nariai atliko įvairias užduotis: kompiuterinę dėlionę „Lietuvos žemėlapis“, iš detalių rinko šalies himną, žemėlapyje žymėjo nurodytas vietoves, stebėdami nuotraukas įvardino žinomus Lietuvos objektus. Linksmiausia pradinukams buvo užduotis „Sudėk žodį“: komandos nariai gavo 4 kubelius su raidėmis, iš kurių kuo greičiau turėjo sudėti prieš tai įspėtus žodžius.

Visas mokinių veiklas atidžiai stebėjo vertinimo komisija: pirmininkas A. Sliesaravičius, Alytaus r. savivaldybės viešosios bibliotekos atstovės Asta Daironienė bei Irena Kaškonienė, pradinių klasių mokytojos Nijolė Karkauskaitė ir Janina Vaicekauskienė. Po atkaklios kovos buvo paskelbti konkurso rezultatai: I vietą laimėjo Prienų r. Jiezno gimnazija (mokytojos Danutė Acuvienė ir Roma Kandrotienė), tik vienu tašku atsiliko Alytaus r. Butrimonių gimnazijos komanda (mokytoja R. Peckuvienė) ir užėmė II vietą. III vieta dalinosi Kaišiadorių r. Rumšiškių Antano Baranausko gimnazija (mokytoja Dalia Grigaliūnienė) ir Alytaus r. Butrimonių gimnazijos Punios pagrindinio ugdymo ir daugiafunkcio skyriaus komanda (mokytoja Daiva Bartkevičienė). Tik vienu tašku komandoms prizininkėms nusileido Alytaus r. Krokialaukio Tomo Noraus-Naruševičiaus gimnazijos Ūdrijos pagrindinio ugdymo ir daugiafunkcio skyriaus pradinukai. Konkurso organizatoriai džiaugiasi aktyviais mokiniais, juos rengusiais ir atlydėjusiais mokytojais. Už parengtą meninę programą dėkojame šokių mokytojai Živilei Patinskaitei ir muzikos mokytojai Neringai Valvonienei, už pagalbą rengiant kompiuterinę užduotį – informacinių technologijų mokytojai Jonei Poliakienei, už paramą organizuojant renginį ir pritarimą iniciatyvai – Butrimonių gimnazijos direktoriui V. Valvoniui.

Vydūnas teigė, kad mokytojo uždavinys – kiekvienos tautos vaiką padaryti gyvybės veiksniu. Mokiniai, dalyvaudami bendruomenės veikloje, ją organizuodami ir vykdydami, ugdosi pilietiškumo ir tautiškumo pagrindus, mokosi būti svarbūs ir atsakingi savo valstybės piliečiai. Pradinių klasių mokytojams aktualu aptarti rūpimus pilietiškumo ugdyme kylančius klausimus, pasidalinti patirtimi, atrasti daugiau galimybių ugdant jaunąją kartą.

Rita Peckuvienė ir Asta Šarkelienė, pradinių klasių mokytojos

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui

   ADMINISTRACIJOS DARBO LAIKAS

Pirmadieniais–ketvirtadieniais  8.00–17.00 val.
Penktadieniais 8.00–15.45 val.
Pietų pertrauka 12.00–12.45 val.

 

PRIIMAMOJO DARBO LAIKAS

Pirmadieniais, trečiadieniais 8.00–17.00 val.
Antradieniais, ketvirtadieniais  8.0018.00 val.
Penktadieniais  8.0015.45 val.

Administracijos specialistų priėmimo darbo grafikas

Informacija telefonu (8 315) 69 019

Biudžetinė įstaiga
Pulko g. 21, LT-62135 Alytus
Tel. (8 315) 55 530
Faks. (8 315) 74 716
El. p. info@arsa.lt
Duomenys saugomi ir kaupiami juridinių asmenų registre,
kodas 188718528