Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
Liepa
    2018     
Naujienų prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite mūsų naujienas pirmieji

2018-01-12 - Naujienos - Rajone paminėta Sausio 13-oji

Rajone paminėta Laisvės gyvenų diena ir prisijungta prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija". Prisiminti istoriniai įvykiai, uždegtos languose simbolinės atmintis žvakelės, laužai.

Butrimonių gimnazijos bendruomenė prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija" ir šią datą minėjome sausio 12 d. (penktadienį). Nuo pat ryto mokinius prie gimnazijos pasitiko liepsnojantys laužai. 8 valandą mokiniai kartu su mokytojais gimnazijos languose įžiebė žvakutes, simbolizuojančias gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę. Lietuvos himno giedojimu gimnazijos fojė prasidėjo paminėjimo renginys. Literatūrinę kompoziciją paruošė Butrimonių gimnazijos II–IV g klasių mokiniai, vadovaujami istorijos mokytojos D. Adžgauskienės. Aistė Abramavičiūtė (IV g kl.) paskaitė pranešimą apie tragiškus 1991-ųjų metų įvykius. Tylos minute buvo pagerbti vardai tų, kuriems turime būti dėkingi už iškovotą laisvę šiandien.

Manome, kad ir šiandien pilietiškumas ir visuotinis pasiryžimas ginti savo šalį yra kertinis potencialų agresorių atgrasantis veiksnys. Laisvės gynėjų dienos minėjimas yra puiki proga parodyti ne tik sau, bet ir visam pasauliui (taip pat ir potencialiems agresoriams), kad ir šiandien esame vieningi ir pasiruošę apginti iškovotą laisvę.

2018 m. pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ Lietuvoje vyksta jau vienuoliktą kartą, įgaudama ypatingą prasmę ir reikšmę dabartinėje geopolitinėje situacijoje. Prieš 27 metus Lietuva nebuvo NATO ir ES nare, mūsų teritorijoje vis dar šeimininkavo okupacinė kariuomenė, tačiau vieninga ir laisvės trokštanti tauta tomis dienomis apgynė Lietuvos nepriklausomybę ir pasipriešino agresoriui.

Pilietine iniciatyva ,,Atmintis gyva“, nes liudija“ prisimename 1991 metų sausį. 1991 metų sausio 13-ąją įvyko masinis taikus Lietuvos piliečių pasipriešinimas Sovietų Sąjungos vadovybės bandymui jėga paimti į sa

vo rankas Vilniaus televizijos bokštą, radijo ir televizijos komiteto pastatą, Parlamento pastatą ir 

kitus valstybiniam perversmui reikšmingus objektus, perimti jų kontrolę. Vilniuje prie televizijos bokšto per 700 žmonių buvo sužeista, žuvo 14.

Butrimonių gimnazijos informacija

Miroslavo gimnazijos Kumečių pagrindinio ugdymo skyriuje vyko minėjimas „Jie kovojo už laisvę“. Lauke degė atminimo laužas, visuose mokyklos pastato languose plazdėjo žvakių liepsnelės, simbolizuodamos gyvybę, šviesą, atmintį ir vienybę.

Mokinių ir mokytojos Jurgitos Andriuškevičienės sakomos eilės, skaitomi tekstai nukėlė į tuos laikus, kai mūsų laisvės trokštanti tauta apgynė Lietuvos nepriklausomybę ir pasipriešino agresoriui. Tylos minute buvo pagerbtas visų žuvusiųjų Laisvės gynėjų atminimas.

Mokyklos fojė surengta paroda „Mes jūsų nepamiršime“ , 2-ajame aukšte pakabintas stendas „Baisi naktis“.

Šį minėjimą organizavo Kumečių pagrindinio ugdymo skyrius, bendruomeninė organizacija „Dainavos kaukas“, Kumečių kaimo biblioteka, prisijungė ir VŠĮ „Parama šeimai Dzūkijoje“.

Kumečių pagrindinio ugdymo skyriaus informacija

Sausio 11 dieną Simno gimnazijoje lankėsi 1991 metų sausio 13-osios įvykių liudininkai: dimisijos vyr. seržantas, šaulys Jonas Dagilius ir kapitonas, Lietuvos šaulių sąjungos narys Adolfas Barysas. Svečiai papasakojo apie tų metų įvykius prie televizijos bokšto, parlamento, atsakė į gimnazistų klausimus – įvyko puiki istorijos pamoka.

Sausio 12 dieną gimnazijos bendruomenė dalyvavo pagarbos bėgime „Gyvybės ir mirties keliu“, skirtame žuvusiems už Lietuvos laisvę, gimnazijos kiemelyje deginome atminimo laužus, skaitėme atsiminimus apie sausio 13-osios įvykius, vaišinomės arbata.

Būrys pilietiškų gimnazistų ir jaunųjų šaulių sausio 14 dieną vyks į XXVII tradicinį tarptautinį pagarbos bėgimą „Gyvybės ir mirties keliu“, kuris vyks Vilniuje.

Danutė Gudaitienė

gimnazijos jaunųjų šaulių būrelio vadovė

                          

 Sausio 13-osios išvakarėse Alytaus r. Daugų Vlado Mirono gimnazijos langai nušvito nuo žvakių šviesos, o po kelių minučių visa bendruomenė  susibūrė prie laužo gimnazijos kieme, kuris  priminė tragiškus įvykius Vilniuje 1991 metais. Mokyklos bendruomenė sugiedojo Tautišką giesmę. Išklausę prasmingus direktoriaus Almanto Jakimavičiaus prisiminimus apie Sausio 13-osios įvykius ir jų reikšmę šiandienai, mokiniai ir mokytojai tylos minute pagerbė žuvusius.

Gimnazistės Gabija ir Greta priminė, kad Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena. 1991 metais šią dieną įvyko masinis taikus Lietuvos piliečių pasipriešinimas Sovietų Sąjungos vadovybės bandymui jėga paimti į savo rankas Vilniaus televizijos bokštą, Radijo ir televizijos komiteto pastatą, Parlamento pastatą ir kitus valstybiniam perversmui reikšmingus objektus. Užimti atvyko specialiai parengta, sunkiąja karine technika ginkluota desantininkų grupė. Prie televizijos bokšto Vilniuje per šimtai taikių ir neginkluotų žmonių buvo sužeista, žuvo 14 laisvės gynėjų. Televizijos bokštas buvo užimtas. Užgrobusi radijo ir televizijos pastatus tankų kolona važiavo prie Aukščiausiosios Tarybos rūmų. Šaltą 1991 metų sausio 13-osios naktį čia degė laužai ir budėjo susirinkę apie 20 tūkst. parlamento gynėjų; jie giedojo „Marija, Marija“, meldėsi, dainavo. Minios pulti kariuomenė nesiryžo. Taigi Sausio 13-ji yra ir pergalės diena.

Prisimindami tragiškus įvykius, Daugų gimnazijos mokiniai ir mokytojai susikabinę rankomis dainavo prie laužo. Skambėjo: „Kur bėga Šešupė“, „Tėvyne dainų ir artojų“ ir Sausio 13- osios himnu tapusi „Laisvė“.

„Norime palinkėti Lietuvai amžinai išlikti laisvai, nuo niekieno nepriklausomai. Daugelis gal net nežino, kaip gyventa nelaisvėje, bet supranta, kad laisvė yra svarbiausia“, – sako Daugų mokyklos bendruomenė.

Daugų Vlado Mirono gimnazijos informacija

Sausio 13 -oji niekada negali būti užmiršta..

Kasmet Simno specialiosios mokyklos bendruomenė, minėdama sausio 13-ąją, dalyvauja pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“. Ankstų sausio 12-osios rytą uždegę languose žvakelės, susirinkome į minėjimą, kurį pradėjome giedodami Lietuvos valstybės himną.

Logopedė Rimutė Cibulskienė priminė įvykius, nusinešusius drąsių žmonių gyvybes. Sausio 13-oji – tai data, krauju įrašyta į Lietuvos istorijos knygą. Ji niekada negali būti užmiršta. Tūkstančiai drąsių žmonių stovėjo prieš tankus ir nesitraukė. Daugiau nei 600 laisvės gynėjų buvo sužeista, 14 iš jų paaukojo gyvybę. Lietuvos tautos laisvė išpirkta Lietuvos vaikų gyvybėmis, todėl visus žuvusius už Lietuvos laisvę pagerbėme tylos minute.

Direktorė Janina Žeimienė kalbėjo, kad Sausio 13-osios minėjimas yra puiki proga parodyti ne tik sau, bet ir visam pasauliui, kad ir šiandien esame vieningi, pasiruošę apginti iškovotą laisvę. Ji pasidžiaugė, kad ugdytiniai kasmet tampa vis sąmoningesni, labiau supranta šios dienos prasmę – juk laisvė – tai atsakomybė, pareiga, galimybė patiems pasirinkti savo gyvenimo kelią.

 

Alytaus r. Simno specialiosios mokyklos informacija

Pilietiškumo pamoka Punios mokykloje

Butrimonių gimnazijos Punios pagrindinio ugdymo ir daugiafunkciame skyriuje sausio 12-ą dieną vyko pilietiškumo pamoka, skirta Sausio 13-ajai –  laisvės gynėjų dienai paminėti. Mokytojai su mokiniais  prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“ ir prisiminė tos dienos tragiškus įvykius, žuvusiuosius, jų atminimą pagerbė tylos minute. Mokiniai kalbėjo, ką jie žino apie šią dieną, ką jiems reiškia laisvė, kodėl ją reikia branginti. Mokyklos languose buvo įžiebtos atminimo žvakelės.

Pokalbis buvo iliustruotas dokumentine medžiaga, filmu. Nors praėjo jau 27-eri metai, nors gedulo žvakių liepsna susiliejo su atmintimi, jaunajai kartai nuolat turime priminti, kokia buvo mūsų laisvės kaina. Pilietiškumo, istorinės atminties pažadinimo pamokos yra vertingos, nes tik pažindami ir gerbdami praeitį, galime kurti Lietuvos ateitį. Pamoka buvo baigiama puniškės literatės Teklės Džervienės eilėraščiu „1991 m. Sausio 13-oji“, o jo žodžiai skatino susimąstyti: „Nusklendžia neįveiktoji, / Dar kartą krauju pakrikštyta / Mūsų laisvės dvasia...“

Alytaus r. Butrimonių gimnazijos Punios pagrindinio ugdymo ir daugiafunkcis skyrius 

 Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui

   ADMINISTRACIJOS DARBO LAIKAS

Pirmadieniais–ketvirtadieniais  8.00–17.00 val.
Penktadieniais 8.00–15.45 val.
Pietų pertrauka 12.00–12.45 val.

 

PRIIMAMOJO DARBO LAIKAS

Pirmadieniais, trečiadieniais 8.00–17.00 val.
Antradieniais, ketvirtadieniais  8.0018.00 val.
Penktadieniais  8.0015.45 val.

Administracijos specialistų priėmimo darbo grafikas

Informacija telefonu (8 315) 69 019

Biudžetinė įstaiga
Pulko g. 21, LT-62135 Alytus
Tel. (8 315) 55 530
Faks. (8 315) 74 716
El. p. info@arsa.lt
Duomenys saugomi ir kaupiami juridinių asmenų registre,
kodas 188718528